W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową
11.04.2018

Informujemy, że wykonawca przebudowy skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową w najbliższy wtorek (10 kwietnia) planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Projekt tymczasowej organizacji ruchu zakłada:

  • wyłączenie z ruchu północnej jezdni (po stronie Klubu Jeździeckiego) na odcinku od mostów nad Bystrzycą do wiaduktu kolejowego
  • zorganizowanie ruchu obustronnego na jezdni południowej (po stronie boiska) wymienionych wyżej ulic
  • stopniowe zawężanie jednojezdniowej ul. Krochmalnej, z czterech do dwóch pasów ruchu, na odcinku od ul. Betonowej do skrzyżowania z ul. Diamentową
  • ruchem na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową sterować będzie sygnalizacja świetlna.
Zmiany oznaczają, że od najbliższego wtorku z ruchu wyłączona będzie północna jezdnia ul. Krochmalnej na odcinku dwujezdniowym oraz jezdnia ul. Diamentowej na wysokości hurtowni materiałów budowlanych. Na sąsiedniej jezdni ruch pojazdów zorganizowany będzie w taki sposób, że do dyspozycji będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Wjazdem i wyjazdem z jednojezdniowej części ul. Krochmalnej będą te pasy ruchu, które aktualnie służą do zjazdu ze skrzyżowania w ul. Krochmalną w kierunku dworca PKP. Na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową zostanie wydzielony pas do skrętu w lewo dla pojazdów jadących od strony ul. Jana Pawła II w stronę dworca PKP.


Ten etap czasowej organizacji ruchu potrwa około 6 miesięcy. Całe zadanie powinno zostać zrealizowane do końca kwietnia przyszłego roku. Inwestycja zakłada budowę skrzyżowania dwupoziomowego ze skrzyżowaniem o ruchu okrężnym z sygnalizacją świetlną.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.