Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Abramowickiej

09.03.2018

Informujemy, że wykonawca przebudowy ul. Abramowickiej przystępuje do prac, które będą wymagały zmian w organizacji ruchu, w tym wprowadzenia ruchu wahadłowego. Tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie w najbliższy poniedziałek (12 marca) na odcinku ok 450m licząc od granicy miasta w stronę centrum. Będzie tam obowiązywał ruchu wahadłowy sterowany całodobowo sygnalizacją świetlną, a w przypadku tworzenia się zatorów - ręcznie. Na tym etapie dojazd do ul. Odległej i ul. Wólczańskiej będzie możliwy przez ul. Strojnowskiego, natomiast do ul. Podleśnej przez ul. Barwną.

Systematycznie będzie przybywać odcinków, na których będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W sumie w pierwszym półroczu będą funcjonowały 4 odcinki po ok 400m z ruchem wahadłowym, poprzedzielane odcinkami, gdzie ruch będzie się odbywał w sposób normalny. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał przez cały okres prowadzenia prac. Przy czym długość i lokalizacja "wahadeł" będzie się zmieniać.

Zadanie polega na przebudowie jezdni wraz z budową dodatkowych pasów ruchu, przebudowie skrzyżowań oraz budowie chodników, dróg rowerowych, zjazdów na posesje i zatok autobusowych po obu stronach ulicy. W ramach zadania powstanie nowa sieć oświetlenia, a przebudowie ulegną istniejące sieci uzbrojenia terenu. Na granicy miasta powstanie pętla nawrotowa dla autobusów komunikacji miejskiej wyposażona w dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Prace związane z rozbudową ul. Abramowickiej potrwają do kwietnia 2019 r.