W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Abramowickiej

09.03.2018

Informujemy, że wykonawca przebudowy ul. Abramowickiej przystępuje do prac, które będą wymagały zmian w organizacji ruchu, w tym wprowadzenia ruchu wahadłowego. Tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie w najbliższy poniedziałek (12 marca) na odcinku ok 450m licząc od granicy miasta w stronę centrum. Będzie tam obowiązywał ruchu wahadłowy sterowany całodobowo sygnalizacją świetlną, a w przypadku tworzenia się zatorów - ręcznie. Na tym etapie dojazd do ul. Odległej i ul. Wólczańskiej będzie możliwy przez ul. Strojnowskiego, natomiast do ul. Podleśnej przez ul. Barwną.

Systematycznie będzie przybywać odcinków, na których będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W sumie w pierwszym półroczu będą funcjonowały 4 odcinki po ok 400m z ruchem wahadłowym, poprzedzielane odcinkami, gdzie ruch będzie się odbywał w sposób normalny. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał przez cały okres prowadzenia prac. Przy czym długość i lokalizacja "wahadeł" będzie się zmieniać.

Zadanie polega na przebudowie jezdni wraz z budową dodatkowych pasów ruchu, przebudowie skrzyżowań oraz budowie chodników, dróg rowerowych, zjazdów na posesje i zatok autobusowych po obu stronach ulicy. W ramach zadania powstanie nowa sieć oświetlenia, a przebudowie ulegną istniejące sieci uzbrojenia terenu. Na granicy miasta powstanie pętla nawrotowa dla autobusów komunikacji miejskiej wyposażona w dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Prace związane z rozbudową ul. Abramowickiej potrwają do kwietnia 2019 r.