W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Abramowickiej i ul. Smoluchowskiego

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Abramowickiej i ul. Smoluchowskiego
17.04.2018

Informujemy, że wykonawca przebudowy ul. Abramowickiej przystępuje do prac, które będą wymagały wprowadzenia kolejnego odcinka, na którym będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Organizacja ruchu wprowadzona zostanie w najbliższy poniedziałek (16 kwietnia) na odcinku ok 400m licząc od salonu samochodowego w stronę granicy miasta. Będzie tam obowiązywał ruchu wahadłowy sterowany całodobowo sygnalizacją świetlną, a w przypadku tworzenia się zatorów - ręcznie.

Będzie to trzeci odcinek, na którym obowiązywał będzie ruch wahadłowy. Przypominam, że wcześniej taka organizacja ruchu wprowadzona została na 400m. odcinkach w kierunku centrum licząc od: od granicy miasta oraz od ul. Strojnowskiego.

W tym półroczu pojawi się jeszcze jeden odcinek, gdzie wprowadzony będzie ruch wahadłowy. Będą funkcjonowały zatem w sumie 4 odcinki po ok 400m z ruchem wahadłowym, poprzedzielane odcinkami, gdzie ruch będzie się odbywał w sposób normalny. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał przez cały okres prowadzenia prac. Przy czym długość i lokalizacja "wahadeł" będzie się zmieniać.

Zadanie polega na przebudowie jezdni wraz z budową dodatkowych pasów ruchu, przebudowie skrzyżowań oraz budowie chodników, dróg rowerowych, zjazdów na posesje i zatok autobusowych po obu stronach ulicy. W ramach zadania powstanie nowa sieć oświetlenia, a przebudowie ulegną istniejące sieci uzbrojenia terenu. Na granicy miasta powstanie pętla nawrotowa dla autobusów komunikacji miejskiej wyposażona w dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Prace związane z rozbudową ul. Abramowickiej potrwają do kwietnia 2019 r.

Ponadto, zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w związku z budową łącznika ul. Kunickiego z ul. Wrotkowską (tzw. przedłużenie ul. Dywizjonu 303). Prace wymuszą wyłączenie z ruchu ul. Smoluchowskiego na odcinku od ul. Nowy Świat do wjazdu na teren hurtowni z płytkami ceramicznymi i wyposażeniem łazienek. Zmiany wprowadzone zostaną również w najbliższy poniedziałek (16 kwietnia) i będą obowiązywały do początku czerwca. Połączenie między ul. Wrotkowską a ul. Smoluchowskiego (w stronę ul. Kruczkowskiego) zachowane zostanie w ciągu ul. Inżynierskiej.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.