W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Zmiana w organizacji ruchu na przebudowie skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową

07.09.2018

Informujemy, że że jutro (środa, 19 września) po porannym szczycie komunikacyjnym wprowadzone zostaną zmiany w tymczasowej organizacji ruchu funkcjonującej na przebudowie skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową. Będą one polegać na przeniesieniu ruchu w obu kierunkach na nowobudowaną, północną jezdnię ul. Krochmalnej (po stronie Lubelskiego Klubu Jeździeckiego).

Różnica w funkcjonowaniu tymczasowego skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową będzie od jutra polegała wyłącznie na tym, że: będzie ono znajdowało nieco bliżej "jezdnojezdniowiej" ul. Krochmalnej, a pojazdy jadące od strony dzielnicy Czuby nie będą miały wydzielonego pasa do skrętu w lewo w ul. Krochmalną w kierunku dworca PKP (pas wspólny z pojazdami jadącymi na wprost w kierunku ul. Wrotkowskiej).

Ruch pieszy i rowerowy również zostanie przeniesiony i pokierowany po stronie LKJ. Przystanek komunikacji miejskiej dla jadących w stronę Dworca PKP zostanie zorganizowany na wysokości podpór budowanych estakad. Pomiędzy opisywanym przystankiem, a tym dla jadących w stronę ul. Jana Pawła II będzie przejście dla pieszych.

Powodem wprowadzanych zmian jest przystąpienie wykonawcy do rozbiórki jezdni ul. Krochmalnej biegnącej wzdłuż boiska, następie budowy nowej konstrukcji jezdni i łącznicy.