W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na budowie przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na budowie przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino
08.05.2018

Informujęmy, że wykonawca budowy przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino przystępuje do prac nawierzchniowych oraz wykończeniowych. W związku z tym w najbliższych dniach, w dwóch lokalizacjach zmieni się tymczasowa organizacja ruchu.

Na zakresie zadania obejmującym ul. Wojciechowską i istniejący wlot ul. Bohaterów Monte Cassino zmiany zostaną wprowadzone jutro wieczorem (środa, 9 maja, między godz. 17 a 19). Będą one polegały na dopuszczeniu ruchu w ciągu ul. Wojciechowskiej w obu kierunkach oraz likwidacji tymczasowych przejazdów (tzw. przewiązek) na istniejącym wlocie ul. Bohaterów Monte Cassino. Tym samym ponownie będzie obowiązywała organizacja ruchu sprzed rozpoczęcia zadania z podporządkowanym wlotem ul. Bohaterów Monte Cassino (od strony al. Kraśnickiej). Niedostępnym, poza pojazdami budowy, będzie wlot i nowy odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino (w kierunku ul. Nałęczowskiej). Po skręcie z ul. Wojciechowskiej w istniejącą ul. Bohaterów Monte Cassino należy spodziewać się jednostronnego zawężenia jezdni. Przejścia dla pieszych zostaną wyznaczone przed i za skrzyżowaniem z ul. Bohaterów Monte Cassino. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do zakończenia realizacji inwestycji. Następną będzie już stała organizacja ruchu, która zacznie obowiązywać po odbiorach zadania.

Ponadto, wykonawca uzyskał zgodę, na realizowanie prac bitumicznych w ciągu ul. Wojciechowskiej, w godzinach nocnych. Ma to przyczynić się do zmniejszenia blokowania ruchu w ciągu dnia. Zezwolenie obowiązuje od najbliższej nocy.

Następnie, w piątek (11 maja) przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym, zmieni się organizacja ruchu w ciągu ul. Nałęczowskiej. Dopuszczony zostanie ruch na wiadukcie, a zamknięty zostanie objazd, którym teraz odbywa się ruch z wykorzystaniem łącznic i fragmentu trasy głównej. Pozwoli to wykonawcy na przystąpienie do finalnych prac nawierzchniowych na jezdniach, drogach dla rowerów, chodnikach, oraz prac wykończeniowych i tych związanych z docelowym oznakowaniem pionowym i poziomym. Ruch pieszy zostanie poprowadzony jezdnią (na fragmentach, gdzie jeszcze nie są gotowe nowe ciągi piesze) torem oddzielonym od pojazdów oraz nowo-wykonanymi chodnikami. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do zakończenia realizacji inwestycji. Następną będzie już stała organizacja ruchu, która zacznie obowiązywać po odbiorach zadania.

Prosimy o kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania, a mieszkańców ul. Wojciechowskiej o wyrozumiałość w kontekście prac nocnych.