W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na ul. DMM, ul. Lalka oraz ul. Koziej i pl. Łokietka

26.04.2018

Informujemy, że w poniedziałek (23 kwietnia) zmieni się organizacja ruchu na zadaniu polegającym na przebudowie skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą. Wykonawca przeniesie się z robotami na drugą połowę jezdni. Ruch, w obu kierunkach, przywrócony zostanie po stronie prawej (jadąc w kierunku Świdnika), czyli na pasach ruchu po stronie kościoła pw. św Maksymiliana Kolbego. Przywrócony zostanie także ruch na wlocie ul. Lotniczej od strony ul. Smolnej. Co za tym idzie wyłączone z ruchu będą dwa pasy ul. Droga Męczenników Majdanka, które przed rozpoczęciem zadania służyły jako pasy do centrum, a także zamknięty zostanie wlot ul. Lotniczej od strony stacji paliw. Ponadto, przystanek Lotnicza 02 zostanie przeniesiony poza zakres robót w kierunku ul. Krańcowej. Natomiast Lotnicza 01 pozostanie na razie w dotychczasowej lokalizacji, czyli w rejonie ul. Startowej.

Zmiany związane są z kolejnym etapem prac obejmującym m.in. budową zatoki autobusowej, pasa do skrętu w prawo, wyspy kanalizującej oraz przebudową chodnika i drogi dla rowerów.

Tego samego dnia wykonawca realizujący zadanie związane z budową osiedla mieszkaniowego rozpocznie roboty polegające na włączeniu ul. Królowej Bony do ul. Józefa Franczaka "Lalka". Początkowo prace będą wiązały się z niewielkim zawężeniem jezdni po prawej stronie jadąc od Kalinówki do centrum. Później należy się jednak liczyć z zajęciem połowy jezdni i funkcjonowaniem ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

We wtorek (24 kwietnia) zmiany w organizacji ruchu będą związane z przebudową deptaka. Wykonawca zamknie dla ruchu ul. Kozią a także pl. Łokietka, co będzie oznaczało brak ciągłości ruchu kołowego na linii ul. Królewska - ul. Lubartowska i odwrotnie. W związku z tym na ul. Bajkowskiego będzie obowiązywał nakaz skrętu w lewo w ul. Lubartowską, a ruch z ul. Wyszyńskiego będzie kierowany w ul. Podwale. Jazda dalej niż do ul. Podwale będzie możliwa tylko jako dojazd do posesji (w tym i Archikatedry Lubelskiej). Przejazd przez pl. Łokietka będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów: komunikacji miejskiej, wykonawcy, służb komunalnych i taxi.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.