W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu w ciągu ul. Diamentowej

12.01.2018

W związku z przystąpieniem przez kolej do modernizacji obiektu biegnącego nad ul. Diamentową, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Najpierw wykonawca przystąpi do wykonania przewiązek ruchu. W związku z tym od najbliższego wtorku (16 stycznia) przez około tydzień obie jezdnie ul. Diamentowej w rejonie wiaduktu kolejowego zostaną zawężone o lewe, skrajne pasy ruchu. Następnie na przemian wyłączane z ruchu będą jezdnie ul. Diamentowej. Jako pierwsza na około tydzień z ruchu wyłączona będzie jezdnia prowadząca od ul. Krochmalnej w stronę ul. Wrotkowskiej. Wówczas ruch obustronny zostanie przeniesiony na sąsiednią jezdnię. Odwrotnie będzie, gdy dla ruchu zamknięta zostanie jezdnia prowadząca z Wrotkowa w kierunku ul. Krochmalnej. Roboty również potrwają około tygodnia. Kolejnym etapem będzie przywrócenie ruchu na obu jezdniach ul. Diamentowej, przy czym dostępnych będzie po jednym pasie ruchu każdej jezdni.

W trakcie prac zachowany będzie ruch pieszy i rowerowy (w obu kierunkach) prawą stroną ul. Diamentowej patrząc w kierunku dzielnicy Wrotków.

Ważna informacja dla kierowców zestawów ciężarowych! W trakcie prac przy modernizacji obiektu, skrajnia pionowa ul. Diamentowej w tamtym miejscu będzie wynosiła 3,5m.

Prosimy kierowców o stosowanie się do wprowadzanego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności.