W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu w ciągu ul. Grygowej

30.11.2017

W pierwszym tygodniu grudnia wprowadzony zostanie jeden z pierwszych etapów tymczasowej organizacji ruchu dla zadania polegającego na przebudowie ul. Grygowej na odcinku od ul. Pancerniaków do ul. Mełgiewskiej (ul. Metalurgicznej). Zmiany w organizacji ruchu mają związek z przystąpieniem przez wykonawcę do rozbiórki istniejącego obiektu. Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w piątek 8 grudnia.

Zmiany oznaczają całkowite zamknięcie wiaduktu dla ruchu. Jadąc od strony łącznicy ul. Metalurgicznej ul. Grygowej zostanie zamknięta tuż za przewiązką umożliwiającą zjazd do osiedla. Przystanek znajdujący się tuż przed wiaduktem zostanie cofnięty bliżej ul. Metalurgicznej, a w jego pobliżu zostanie wyznaczone tymczasowe przejście dla pieszych. Jadąc od strony ul. Pancerniaków ul. Grygowej zostanie zamknięta na wysokości łącznicy prowadzącej do ul. Rataja z możliwością korzystania z łącznicy i dojazdu tylko dla pojazdów do 3,5t w odcinek ul. Rataja w stronę granicy miasta. Sama ul. Rataja w rejonie wiaduktu zostanie wyłączona z ruchu. Wjeżdżając w nią od strony ul. Grenadierów będzie można przejechać ok 500m co będzie stanowiło dojazd do lokalnych firm.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

Zadanie polegające na przebudowie ul. Grygowej, w tym budowie nowych obiektów, realizuje Budimex S.A. Wartość kontraktu to ok 70 mln zł. Termin realizacji zadania: wiosna 2019 r.