W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uwaga przedsiębiorcy - właściciele gruntów przekształconych na własność

Uwaga przedsiębiorcy - właściciele gruntów przekształconych na własność
26.03.2019

Prezydent Miasta Lublin przypomina właścicielom gruntów, będących przedsiębiorcami, których nieruchomości z dniem 1 stycznia 2019 r. zostały przekształcone na własność w trybie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe tych gruntów (Dz. U. z 2018 r., poz. 2204 z późn. zm.) iż, z dniem 31 marca 2019 r. upływa termin do złożenia właściwemu organowi oświadczenia o zamiarze wnoszenia opłaty przez okres:

  • 99 lat, licząc od dnia przekształcenia - jeżeli stawka procentowa dla dotychczasowej opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego wynosiła 1% albo
  • 50 lat, licząc od dnia przekształcenia - jeżeli stawka procentowa dla dotychczasowej opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego wynosiła 2%, albo
  • 33 lat, licząc od dnia przekształcenia - jeżeli stawka procentowa dla dotychczasowej opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego wynosiła 3%.

Złożenie ww. oświadczenia przez przedsiębiorcę skutkuje brakiem wejścia w rygor pomocy publicznej.