W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego "Moje miasto bez elektrośmieci"

22.11.2018

Już w najbliższą sobotę (24 listopada​) odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci w Lublinie, w czasie której mieszkańcy Lublina będą mogli pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego za darmo w aż sześciu specjalnych punktach zbierania, a nawet bezpośrednio z domu.

Dzięki uczestnictwu Lublina w ogólnopolskim programie „Moje miasto bez elektrośmieci” oddanie zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych jest jeszcze łatwiejsze. Nie możemy pozbyć się ich w „tradycyjny” sposób, wyrzucając do zwykłego kosza na śmieci, ponieważ zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to odpady niebezpieczne. Natomiast składowanie niepotrzebnych rzeczy w mieszkaniu jest niewygodne. Aby cieszyć się wolną przestrzenią swojego lokum wystarczy oddać elektrośmieci w dedykowanych punktach zbierania.

Jak pozbyć się elektrośmieci w Lublinie? Wystarczy oddać je do dedykowanego punktu zbierania. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna.
W ostatnią sobotę listopada(24.11) mieszkańcy Lublina będą mogli oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny aż w sześciu punktach miasta:

Adres punktu zbierania Godziny otwarcia
Obi - ul. Chemiczna 2 Ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-14
Obi - ul. Zwycięska 1 Ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-14
E.Leclerc - ul. Turystyczna 1 Ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-14
E.Leclerc - ul. Zana 19 Ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-14
Auchan - Chodźki 14 Ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-14
Ogród Botaniczny UMCS Parking od ul. Willowej Ostatnia sobota miesiąca w godz. 9-14

Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby pozbywać się ich w sposób prawidłowy.

Co zrobić z wielkogabarytowymi elektrośmieciami?
Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne mogą pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. Jak? Aby zamówić tą usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl i wypełnić internetowy formularz. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów oraz instalacji gazowej) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Zamawiając odbiór wielkogabarytowego sprzętu  możesz też pozbyć się mniejszych urządzeń.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o elektrośmieciach.

Oddając elektrośmieci wspierasz lokalne szkoły!
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich szkołom biorącym udział w programie zostają przeliczane na punkty, a te z kolei placówki mogą wymieniać na atrakcyjne pomoce dydaktyczne np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal. 

Więcej informacji o programie, a w tym o usłudze odbioru elektrośmieci bezpośrednio z domu znajduje się na stronach www.odpady.lublin.eu, www.mmbe.pl oraz www.elektrosmieci.pl.