W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Standardy Dostępności Kultury - ruszyły szkolenia grupy konsultacyjnej

Standardy Dostępności Kultury - ruszyły szkolenia grupy konsultacyjnej
03.12.202110:25

W ramach projektu Standardy Dostępności Kultury - Wspólna Sprawa rozpoczął się cykl szkoleń dla grupy konsultacyjnej, która będzie pracować nad stworzeniem standardów dostępności kultury dla miasta Lublin.

Do tej pory odbyły się dwa szkolenia, które objęły temat aktów prawnych dotyczących dostępności, a przeprowadził je Dominik Szurgot (Stowarzyszenie “Otwieracz”). Pozostałe spotkania będą omawiały takie kwestie jak: savoir-vivre w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością, samorzecznictwo, tworzenie dostępnych wydarzeń, monitorowanie i audytowanie dostępności oraz kompetencje liderskie.

Kadra szkoleniowa składa się ze specjalistów w swoich dziedzinach. To osoby o dużym doświadczeniu i wiedzy z danego obszaru, wśród prowadzących są tacy eksperci, jak: Monika Dubiel, konsultantka rozwiązań dedykowanych osobom z niepełnosprawnością wzroku, szerszej publiczności znana jako współprowadząca kanał VIP Team; Iza Sopalska-Rybak założycielka i prezeska Fundacji Kulawa Warszawa; Wioleta Jóźwiak, koordynatorka ds. dostępności Muzeum Historii Żydów Polskich, Członkini Zarządu Fundacji Akacja; Basia Pasterak i Olga Curzydło, koordynatorki dostępności w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie.

Grupa konsultacyjna składa się z osób z niepełnosprawnościami oraz przedstawicielek i przedstawicieli lubelskich organizacji pozarządowych. Wszyscy zgłosili chęć udziału w projekcie na wcześniejszych etapach realizacji. Osoby z niepełnosprawnościami miały taką możliwość w trakcie badania grupy docelowej, natomiast organizacje społeczne zgłaszały się poprzez przygotowany w tym celu formularz.

Projekt jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności — Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków NOWE FIO.