W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
7. Festiwal Dźwięki Słów
29.07.202113:46

Tegoroczna edycja Festiwalu "Dźwięki słów" odbywa się się pod hasłem Trójmorze. Poznamy brzmienia różnych kultur i krajów. Dźwięki Słów to wielobarwny kalejdoskop wielkich muzyczno-słownych emocji.

Festiwal jest okazją, aby poznać muzyków, aktorów, poetów i wokalistów różnych pokoleń, którzy prezentują szeroki wachlarz brzmień i tematów,  zachowując estetyczną harmonię. 7. edycja Festiwalu czerpie z wielobarwności brzmień i kultur krajów Trójmorza: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łowy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier. To będzie zmysłowa podróż po wrażliwości, pięknie różnic i wspólnych znaczeniach dźwięków i słów. W programie koncerty, recitale, warsztaty z artystami i żywe spotkania ze słowem. Idea Trójmorza to współpraca i wymiana na poziomie gospodarczym, intelektualnym i społecznym. Kultura to spoiwo tych związków. 

Muzyczną przygodę rozpocznie grupa Chwila Nieuwagi. To polski zespół folkowo-poetycki z Rybnika. Główną aktywnością grupy są żywiołowe koncerty, będące prawdziwym spotkaniem muzyków z publicznością bez zbędnej bariery „estrada – widz”.  Tego samego dnia wystąpi również Dorota Osińska z zespołem

Mieszankę dźwięków gitar, elektroniki i muzyki eksperymentalnej zaprezentuje z kolei zespół z Bratysławy. Longital stylistycznie oscylują wokół muzyki alternatywnej i elektronicznej. Cello pop, rock i crossover to coś, co zaproponuje słuchaczom łotewskie trio wiolonczelistów Melo-M.  Perfekcja wokalna i radość ze śpiewania – tym charakteryzuje się Estonian Voices. To właśnie głosy są dla nich najważniejsze, ponieważ swoje utwory wykonują a cappella. Alina Orlova, wszechstronna litewska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka podczas Dźwięków Słów zagra kameralny koncert, akompaniując sobie na fortepianie i harmonii.  

Retro-brzmienia z pogranicza jazzu i bluesa charakteryzują projekt incarNations i Mai Kleszcz. Artystka poprowadzi również warsztaty wokalne, których celem jest wsparcie techniczne w poszerzaniu możliwości wykonawczych oraz nauka technik relaksujących głos i aparat wokalny. Koncertem, który zakończy festiwal będzie występ grupy Romengo i Moniki Lakatos. W ich wykonaniu usłyszymy pieśni opowiadające o kulturze wołoskich Romów.

Na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu wstęp wolny.  
Dźwięki Słów 
29 lipca - 1 sierpnia