W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Chatka Blues Festival 2021
Data rozpoczęcia 2021-09-10
Data zakończenia 2021-09-10
Miejsce: Sala Widowiskowa ACKiM UMCS Chatka Żaka
Organizator: Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA)

Koncerty 11. edycji CHATKA BLUES FESTIVAL odbędą się w dniu 10 września 2021 r. w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie tylko jednego dnia, ale tak jak zawsze miłośnicy bluesa będą mogli posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu. Koncerty zapowie i poprowadzi lubelski muzyk – Marcin Kruk.  

Rozpocznie Paweł Szymański – bezkompromisowy tekściarz, utalentowany wokalista i świetny muzyk, zachwycający swoją techniką gry na gitarze akustycznej, rezofonicznej i harmonijce ustnej. Jego koncert będzie powrotem do tradycji trubadurów bluesa z jego pionierskich czasów.

Następnie dla lubelskiej publiczności zagra grupa Smooth Gentlemen. Jej liderem jest Bartłomiej Szopiński – uznany pianista, hammondzista i kompozytor. Ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie, i co ważne zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX wieku. Czasami łagodne, czasami wybuchowe, ale zawsze energetycznie zagrane utwory tworzą materiał, który brzmi bardzo różnorodnie, amerykańsko.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Vanesy Harbek – niezwykle utalentowanej, pochodzącej z Argentyny gitarzystki i wokalistki. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpie z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej. Vanesa ma naturalny talent do gry na gitarze. Jej znakomita technika i solidne brzmienie stanowią doskonałe połączenie dla jej wirtuozerii i jakości wykonawczej.

Bilety

Wydarzenia (3)

10-09-2021 19:00
10-09-2021 19:00
10-09-2021 19:00

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej