W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Barowe sztuki
Data rozpoczęcia 2014-11-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spotkanie

Cykl czytań performatywnych sztuk, których akcja rozgrywa się w barze. Czytania odbywają się w sąsiadującej z teatrem Restauracji Incognito. Co miesiąc przedstawiane są najlepsze polskie i światowe współczesne monodramy. Czytają aktorzy Teatru Osterwy oraz aktorzy występujący gościnnie.

15 listopada, godz. 19:00 - tekst Mateusza Pakuły Lord Bemol przeczyta Marta Ledwoń

Bemol to znak chromatyczny, obniżający wysokość dźwięku o pół tonu. „Lord Bemol” to z kolei jak pisze autor „w zamierzeniu słuchowisko, ale niekoniecznie”. To najnowszy tekst uznanego polskiego dramatopisarza, laureata ostatniej edycji prestiżowej Gdyńskiej Nagrody dramaturgicznej. „Lord Bemol” to fascynująca podróż przez muzyczne, filmowe, literaturoznawcze skojarzenia. „Lord Bemol” to wreszcie obserwacja, jak nasz mózg odbiera rzeczywistość zawartą w słowach. „Lord Bemol” to niejako rewers słuchowiska, zabawa formą słuchowiska radiowego. Pakuła serwuje nam witkacowski „mózg wariata na scenie”

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej