W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ethno Silent Disco – DJ Krzaku i DJ Qsto

Ethno Silent Disco – DJ Krzaku i DJ Qsto
Data rozpoczęcia 2022-12-09
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16 | Mała Sala Widowiskowa
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Impreza

Nowość na Mikołajkach! Braliście kiedyś udział w silent disco?! Wybierasz muzykę i natężenie dźwięku w słuchawkach! Nieporównywalna jakość! W tym roku będzie można nie tylko potańczyć w tradycyjny sposób, ale też w rytmach ethno, manele, reggae, Bollywood...

DJ Krzaku od 1996 roku czynnie uczestniczy w polskiej scenie reggae, ethno i klubowej. Przez 5 lat współpracował z Jackiem Kleyffem i Orkiestrą Na Zdrowie. Jest założycielem i DJ-em w reggaeowym składzie Zjednoczenie Soundsystem, z którym w 2015 roku nagrał album „Zjednoczenie Soundsystem – Inity”. Wiele lat prowadził legendarne imprezy Reggae Faza i Czwarty Żywy Punkt. Był rezydentem warszawskiego cyklu BassTheory, przez który przewinęły się największe tuzy sceny jungle i d’n’b. Współtworzy stołeczny kolektyw DJ-ski: Warsaw Jungle Massive. Od 2006 roku pracuje jako dziennikarz muzyczny w Radiu Kampus, gdzie prowadzi program „Malowana Skrzynia DJ-a Krzaka”. 

DJ QSTO interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem w przestrzeni, zarówno w teorii, jak i praktyce. Współtworzy podcast „Co słychać?” oraz cykliczne spotkania „Dźwiękownia” odbywające się w Lublinie. Na co dzień jest studentką III roku Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UMCS oraz realizatorem dźwięku w Akademickim Radiu Centrum. W wolnym czasie zajmuje się DJ-ingiem i tworzy muzykę, którą publikuje na platformie Soundcloud. W swoich setach stara się łączyć różne podgatunki muzyki elektronicznej, niejednokrotnie wplatając w nie muzykę innych kultur.

 

Wydarzenie jest częścią 32. Mikołajek Folkowych

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej