W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
32. Mikołajki Folkowe
Data rozpoczęcia 2022-12-08
Data zakończenia 2022-12-11
Miejsce: ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator: ACKiM UMCS "Chatka Żaka"

Ethno Silent Disco, międzynarodowe koncerty i warsztaty świąteczne – przed nami 32. Mikołajki Folkowe!

Grudzień w Chatce Żaka klasycznie zaczynamy od jednego z najstarszych lubelskich festiwali. Mikołajki Folkowe, czyli międzynarodowy festiwal muzyki ludowej już po raz 32. zagości na legendarnej, chatkowej scenie. W programie nie zabraknie koncertów uznanych gwiazd, jak i dopiero początkujących, studenckich zespołów, warsztatów wprowadzających w świąteczny klimat, wernisaży wystaw, czy uwielbianego Jarmarku Cudów.

- Nie znam lepszego sposobu na poczucie świątecznego klimatu z początkiem grudnia niż Mikołajki Folkowe w Chatce Żaka. Mimo, iż festiwal jest już z nami czwartą dekadę, organizatorzy po raz kolejny zaskoczą, nie zatracając przy tym tożsamości „Mikołajek”. Nowością na pewno będzie Silent Disco w folkowym stylu. Nie zabraknie jednak klasycznych punktów programu, takich jak koncerty czy warsztaty. Jak co roku, niezmiennie zapraszam! – mówi Izabela Pastuszko, dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

 

Na Chatkowej scenie wystąpią między innymi: Chrust, Joryj Kłoc (Ukraina), Almir Meskovic & Daniel Lazar (Bośnia/Serbia), Štefan Štec i Fajta (Słowacja) czy Orkiestra św. Mikołaja. Nie zabraknie także studenckich zespołów, które zaprezentują swoją twórczość dzięki wsparciu Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka. Co nas jeszcze czeka podczas 4-dniowego festiwalu?

- W swojej tegorocznej edycji Mikołajki Folkowe zaproponują, przede wszystkim, odnowioną formułę konkursu Scena Otwarta. To ważny element naszego festiwalu. Najstarszy w Polsce i bardzo prestiżowy konkurs. Od lat kształtuje on polską scenę folkową. Oprócz muzyki rekonstruującej zaprezentujemy w tym roku, w czasie koncertu finałowego konkursu, wizjonerskie autorskie przekazy. Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję tego nurtu muzycznego. Po raz pierwszy od 30 lat nie mówimy, ale pytamy muzyków czym dla nich jest folk – dodaje Bogdan Bracha, organizator wydarzenia, lider Orkiestry Świętego Mikołaja.

Karnety na wszystkie koncerty biletowane: 70 zł normalny / 50 zł ulgowy.

Wydarzenia (22)

08-12-2022 16:00
09-12-2022 15:00

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej