W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Folk i okolice – AccFolkJazz – Na ludowo na jazzowo

Koncert: Folk i okolice – AccFolkJazz – Na ludowo na jazzowo
Data rozpoczęcia 2022-12-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16 | Mała Sala Widowiskowa
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

„Na ludowo na jazzowo – AccFolkJazz” jest to projekt realizowany dzięki Stypendiom Kulturalnym Bogdanki w Chatce Żaka. Akordeon często jest kojarzony z muzyką ludową, ewentualnie z muzyką biesiadną. Od wielu lat odnajduje się świetnie w muzyce klasycznej dzięki możliwościom, które daje jego budowa. Nowością jest w jazzie – muzyce, która przepełniona jest improwizacją. Śpiewy, które towarzyszyły niewolnikom (można powiedzieć: ówczesna „muzyka ludowa”), dały początek temu gatunkowi muzycznemu. „Na ludowo na jazzowo – AccFolkJazz” to projekt, w którym artyści łączą śpiewne melodie ludowe z jazzową harmonią i rytmem. Cała tajemnica tkwi w improwizacji, którą wykorzystują.

W koncercie wezmą udział wspaniali muzycy: Szymon Chołomiej – akordeon; Weronika Fedor – skrzypce; Michał Fedor – gitara basowa; Paweł Chaberski – instrumenty klawiszowe; Maciek Guzik – perkusja.

 

Wydarzenie jest częścią 32. Mikołajek Folkowych

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej