W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jarmark Jagielloński | Stare Miasto

Jarmark Jagielloński | Stare Miasto
Data rozpoczęcia 2022-08-21
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Stare Miasto w Lublinie
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Jarmark

W tym roku moduł rzemieślniczy festiwalu, czyli Jarmark Jagielloński, będzie trwał dwa dni. W sobotę oraz niedzielę spotkamy się z twórcami, którzy pozwolą nam poznać kulturę i tradycje wielu regionów Polski, ale także krajów sąsiednich – Litwy, Ukrainy czy Słowacji. Rzemieślniczym tematem przewodnim będzie tradycyjna biżuteria i ozdoby. Na stoiskach twórców znajdziemy zarówno polską, jak i litewską biżuterię z bursztynu, różnorodne formy metalowych ozdób pochodzących z regionów bałtyckich, misternie tkane krajki i pasy, wyroby kaletnicze górskich mistrzów, czapki tradycyjne, takie jak gamerki, magierki czy maciejówki, a także ukraińskie korale i wieńce ślubne. 

Jak co roku nie zabraknie także tradycyjnej rzeźby, tkactwa, pisanek, kwiatów z bibuły, pająków i innych ozdób ze słomy, plecionkarstwa czy ludowych zabawek.

Festiwal będzie okazją nie tylko do zobaczenia czy nabycia wyjątkowych dzieł sztuki ludowej, ale także do przekonania się, z jaką perfekcją i wprawą pracują zapraszani przez nas twórcy. Wielu z nich będzie prowadziło pokazy wyrobu swoich prac, a niektórzy podczas festiwalu staną się także nauczycielami, pod których czujnym okiem będziemy mogli spróbować swoich sił w danym rzemiośle.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 20–21 sierpnia, godz. 10.00–18.00

Gdzie: Stare Miasto

Wstęp wolny

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Re:tradycja – Jarmark Jagielloński