W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Michał Miśkiewicz Quartet "The Tony Williams Tribute"

Koncert: Michał Miśkiewicz Quartet "The Tony Williams Tribute"
Data rozpoczęcia 2017-12-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

zespół w składzie:
Katarzyna Pietrzko – fortepian
Radek Nowicki – saksofon tenorowy
Michał Jaros – kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja

Pierwszy autorski projekt perkusisty - Michała Miśkiewicza, który mimo ugruntowanej pozycji w świecie jazzu, debiutuje w roli lidera. Debiutuje w wielkim stylu, składając hołd Tonemu Williamsowi, genialnemu perkusiście i prekursorowi nowoczesnego jazzu, który w wieku 17 lat dołączył do quintetu Milesa Daviesa. Kompozycje Williamsa oraz muzyków z którymi współpracował, takich jak Wayne Shorter czy Herbie Hancock w nowych aranżacjach Miśkiewicza brzmią intrygująco. Siłą projektu jest nie tylko wyrazista osobowość lidera, ale także energia i wirtuozeria muzyków, których zaprosił do współpracy.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym


Michał Miśkiewicz - perkusista o wyrazistym, rozpoznawalnym stylu, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako szesnastolatek zadebiutował w zespole Jana „Ptaszyna‘’ Wróblewskiego. Rok później do stałej współpracy zaprosił go Tomasz Stańko. Jako członek jego kwartetu Michał uczestniczył w nagraniach płyt dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM oraz wiele lat koncertował na liczących się scenach Europy czy USA.
Miśkiewicz jest także członkiem zespołu MARCIN WASILEWSKI TRIO (niegdyś SIMPLE ACOUSTIC TRIO), z którym zdobył wiele wyróżnień, m.in. nagrodę radiowej Trójki „Mateusz 2011”. Zespół ten również dostał się pod skrzydła ECM nagrywając dla tej wytwórni płyty: „Trio” (2005 - nagroda Fryderyk), „January” (2008 - nagroda Fryderyk), „Faithful” (2011) oraz najnowszą „Spark of Life” (2014 - nagroda Fryderyk). Odniosły one duży sukces zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyki międzynarodowej. Michał współpracował z całą czołówką polskiego jazzu, miał również okazję zetknąć się z największymi nazwiskami jazzu światowego, m.in.: Busterem Williamsem, Billy Harperem, Dino Saluzzim, Arthurem Blythem, Joe Lovano, Johnem Surmanem, Mikem Turnerem, Gregoir Maretem, Andersem Jorminem, Palle Daniellsonem, Bobo Stensonem oraz Charlesem Lloydem. Okazjonalnie występował również z artystkami z pogranicza muzyki pop – Anną Marią Jopek, Katarzyną Nosowską czy Kayah.

Katarzyna Pietrzko - studentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego Piotra Wyleżoła. Absolwentka ZPSM w Bielsko – Białej. Swoje umiejętności doskonaliła w Nowym Jorku u Aarona Parksa, Johnny`ego O'Neal'a, Aarona Goldberga i Kenny`ego Wernera. Artystka dotychczas nagrywała albumy płytowe z: Joanną Słowińską i Sinfoniettą Cracovią, współtworząc 'Zielnik Polski', nagrany w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Współpracowała także z Mateuszem Smoczyńskim, Rafałem Sarneckim, Adamem Bałdychem, Michałem Miśkiewiczem. Koncertowała m.in. na festiwalach w Hiszpanii, Serbii, Rumunii, Słowacji, Czechach, Węgrzech i Chinach.

Radek Nowicki - jeden z najbardziej cenionych saksofonistów tenorowych i sopranowych. Jest laureatem m.in. Monte Carlo Jazz Soloist Competition. Współpracował m.in. z Tomaszem Stańką w projekcie Peyotl - realizowanym wspólnie z Andrzejem Smolikiem, Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, Agą Zaryan, Pawłem Kaczmarczykiem, Grzegorzem Karnasem, Michałem Tokajem, Michaelem Patchesem Stewartem. W 2012 roku album tria, które współtworzy z Andrzejem Święsem i Sebastianem Frankiewiczem „Pathfinder” był nominowany do Fryderyka w kategorii jazzowy album roku. Występował na wielu polskich i europejskich festiwalach. Ostatnio chętnie nagrywa i współtworzy muzyczne projekty z Michałem Miśkiewiczem.

Michał Jaros - kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Zdobywca tytułu Nowa Twarz Polskiego Jazzu oraz nagrody Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą 1996. Laureat I nagrody w konkursie Jazz Juniors 2002 r. oraz Swingującego Kruka na Hot Jazz Spring, Częstochowa 2003. Na liście artystów z którymi występował znaleźć można nazwiska takie jak: Terence Blanchard, Ishmael Wadada Leo Smith, Ronnie Cuber, Piotr Wojtasik, Janusz Muniak, Artur Dutkiewicz, Grzegorz Karnas, Michał wróblewski, Marek Dyjak. Od stycznia 2017 stały członek Michał Miśkiewicz Quartet.