W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Opowieści z Bramy - Ostatni Demon”

„Opowieści z Bramy - Ostatni Demon”
Data rozpoczęcia 2009-01-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

Na scenie Teatru Osterwy wystąpi gościnnie lubelski Teatr NN z prapremierowym przedstawieniem według opowiadań I.B. Singera.

To kolejna część realizowanego przez Teatr NN cyklu "Opowieści z Bramy", w którym historie literackie przeplatają się z legendami i historiami rzeczywistymi, gromadzonymi w Bramie Grodzkiej. Bez scenografii i bez rekwizytów. Jeden aktor, żywa muzyka i magia słowa - służące sztuce opowiadania historii. Historii Niezwykłego Miejsca i związanych z nim Postaci.

Na "demoniczną" opowieść składają się dwie części: "Taibełe i jej demon" oraz "Ostatni demon". Witoldowi Dąbrowskiemu towarzyszy na klarnecie Jarosław Adamów.

Wcześniejsze części "Opowieści z Bramy" prezentowane były m.in. w Teatrze Żydowskim w Warszawie, w Teatrze Małym w Szczecinie i w Teatrze Śląskim w Katowicach

Reżyseria - Tomasz Pietrasiewicz
Wykonanie – Witold Dąbrowski
Muzyka – Jarosław Adamów

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej