W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Recital: Sen pewnego emigranta

Recital: Sen pewnego emigranta
Data rozpoczęcia 2021-08-07
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Recital

Wydarzenie jest częścią Lubliner Festival 

Recital Alony Szostak przy akompaniamencie Leny Minkacz, recytacja Irek Dobrowolski. 

W swoim nastrojowym koncercie artystka, występująca na co dzień w Teatrze Polskim w Poznaniu, zaprezentuje wiersze Josifa Brodskiego oraz piosenki Aleksandra Wertinskiego, Vladimira Wysockiego, Jacka Kaczmarskiego, Bułata Okudżawy, Marka Bernesa, Alika Farbera.
Alona Szostak nie kryje swojej fascynacji laureatem Nagrody Nobla Josifem Brodskim, poświęcając mu wiele miejsca w programie swojego recitalu. Za dobrze znaną piosenką „Szkoła balnych tanców” – „Dwa szaga na liewo, dwa szaga na prawo, szag wpieriod i abarot” stoi zapomniany już dziś nieco Alik Farber. W programie nie zabraknie także innych znanych utworów sprzed lat, które wybrzmią po polsku i po rosyjsku.
Jako gość specjalny na scenie pojawi się także Irek Dobrowolski, reżyser i scenarzysta, a prywatnie przyjaciel Alony Szostak, który użyczy swojego głosu do recytacji poezji.

Alona Szostak – aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu, absolwentka Instytutu Teatralnego w Moskwie. Pracowała w stołecznym Teatrze im. M. Gogola, później w Wilnie. Znana z pięknego, ciepłego głosu aktorka była związana z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Zdobywczyni tytułu najlepszej wokalistki musicalowej w 13. edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury w Warszawie. W październiku 2003 r. przygotowała recital pt. „Człowieczy los – piosenki Anny German”, który gości na stałe na Małej Scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie. Alona Szostak zagrała w filmie fabularnym „Ewa” w reż. A. Sikory i I. Villqista (2011), w polsko-szwedzkim obrazie „Obce niebo” w reż. D. Gajewskiego (Luba), a także w serialach „Lekarze” oraz „Na noże”. W serialu Pawła Demirskiego pt. „Artyści” wcieliła się w rolę ducha Lidii Zamkow. Od kilku lat gra doktor Teklę w „Seksmisji” w Teatrze Miejskim w Lesznie. Jednak najgłośniejszą jej rolą jest postać Gertrudy, w którą wciela się w spektaklu „Hamlet” w reżyserii Mai Kleczewskiej, wystawionym przez Teatr Polski w Poznaniu.
Podczas recitalu Alonie Szostak akompaniować będzie Lena Minkacz – absolwentka Donieckiej Akademii Muzycznej (Konserwatorium), Wydział Fortepianu Solistycznego. Przez 15 lat pracowała w Konserwatorium w Doniecku jako akompaniator. W 1983 r. w Użgorodzie (Ukraina) zdobyła wyróżnienie za akompaniament w konkursie dla solistów grających na instrumentach ludowych. Od 1997 r. – czyli od przyjazdu do Polski – pracuje w Teatrze Rozrywki jako akompaniator.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej