W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Cholonek" Teatru Korez z Katowic

Spektakl "Cholonek" Teatru Korez z Katowic
Data rozpoczęcia 2008-06-10
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17

Narodowy Teatr im. Iwana Franki z Kijowa ze spektaklem "Małe zbrodnie małżeńskie" odwołał swój przyjazd. 10 czerwca 2008 o godzinie 19.00 w zamian zaprezentujemy spektakl "Cholonek" Teatru Korez z Katowic. Wejściówki na ten spektakl zachowują swoją ważność.

Teatr Korez, Katowice, Polska
Cholonek, reżyseria : Robert Talarczyk, Mirosław Neinert, scenografia: Ewa Satalecka,
muzyka: Stanisław Szydło.
Obsada: Grażyna Bułka, Ewa Grysko/Barbara Lubos-Święs, Izabella Malik,
Mirosław Neinert, Robert Talarczyk, Dariusz Stach
czas trwania: 130 min.

Spektakl niegrzeczny i bulwersujący. Kij w mrowisko śląskich kompleksów,
nacjonalizmów i krzywd wobec Polski i Niemiec. Grany gwarą. Dla Ślązaków
i tych, co Śląska nie rozumieją. Przeciw Ślązakom i przeciw tym, co Śląska nienawidzą. Spektakl o ludziach żyjących pomiędzy. Pomiędzy Polską a Niemcami. Pomiędzy jawa a snem. Pomiędzy tragedia a farsą. To adaptacja kultowej powieści Janoscha, a nikt przed im i nikt po nim nie potrafił w tak sugestywny i ekspresyjny sposób opisać losu Ślązaków w XX wieku, ich mentalności, poczucia humoru i tragizmu zawartego w ich losie. Spektakl opowiadający o niezwykłej zdolności przetrwania, o atawistycznej umiejętności dostosowania się do okoliczności niekiedy
kosztem własnej godności.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej