W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Wiele hałasu o nic"

Spektakl "Wiele hałasu o nic"
Data rozpoczęcia 2014-05-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

Reżyser Tadeusz Bradecki kontynuuje na scenie Teatru im Osterwy przepyszną zabawę z Szekspirem. Tym razem wybrał dla widzów sztukę nigdy dotąd nie graną w Lublinie! „Wiele hałasu o nic” to, obok m.in. „Jak wam się podoba”, „Wszystko dobre, co się dobrze kończy”, „Straconych zachodów miłości, jedna z tzw. „komedii przebaczenia” Szekspira - mówi inscenizator.

- Finałowe przebaczenie bywa w tych sztukach aż tak wyrafinowanie komediowe, że aż niewiarygodne. Śmiejemy się, to prawda, a jednak dwuznaczność końcowego rozdania zasług i kar za mroczne przewinienia zmusza nas do całkiem poważnej refleksji: jak to jest z tym dobrem i złem w otaczającym nas świecie?

Wszystko było pięknie, miał być ślub; nagle on, zamiast „Tak, chcę” przed ołtarzem wykrzykuje: „Nie, bowiem ona jest ladacznicą!”. Stał się nieświadomie ofiarą wyjątkowo perfidnego pomówienia, prawdziwie piętrowej intrygi. Pod historyjką o piętrowej insynuacji w „Wiele hałasu o nic” Szekspir skrywa ważne dla naszego czasu pytanie o warunki istnienia dobra, które zwykliśmy nazywać prawdą. „W wiele hałasu o nic” obronią prawdę tzw. prości ludzie. Skrywa tam też autor subtelne analizy na temat: czym właściwie jest prawdziwa miłość… I nierozstrzygniętym pozostawia pytanie o tytułowe „nic”, o które tak wiele jest hałasu...

Sztuka rozgrywa się na Sycylii, w Messynie, ale Tadeusz Bradecki proponuje nam znaczne przesunięcie w czasie. Będzie więc sycylijska mafia , kobiety w czerni i pejzaż pachnącego pomarańczami i winem filmowego włoskiego neorealizmu…

Obsada:

DON PEDRO- Jerzy Kurczuk
DON JUAN - Krzysztof Olchawa
KLAUDIO - Paweł Kos
BENEDYK - Wojciech Rusin
ANTONIO - Jan Wojciech Krzyszczak
BORACHIO - Tomasz Bielawiec
KONRAD - Artur Kocięcki
PIERGIORGIO - Przemysław Gąsiorowicz
BRAT FRANCISZEK - Witold Kopeć
BENEDETTO CIAMPA - Jerzy Rogalski
MARIANGELA FARFALLA - Magdalena Sztejman-Lipowska
GIANPIERO TOMBA - Roman Kruczkowski
ERNESTO PIZZI - Wojciech Dobrowolski
HERO - Lidia Olszak
BEATRYCZE - Marta Sroka
MAŁGORZATA - Jolanta Rychłowska
URSZULA - Halszka Lehman
ORKIESTRA - uczniowie szkoły muzycznej
BALTAZAR- Daniel Salman

Realizacja:

TADEUSZ BRADECKI- reżyseria
JAGNA JANICKA- scenografia
SŁAWOMIR SMOLORZ- kostiumy
ANDRZEJ MARKO- opracowanie muzyczne
MARIA MACHOWSKA- światła
URSZULA PLIS- przygotowanie wokalne

Rezerwacja biletów:
81 532 44 36
81 532 42 46
biuro@teatrosterwy.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej