W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie literackie z Iryną Wikyrczak

Spotkanie literackie z Iryną Wikyrczak
Data rozpoczęcia 2021-11-22
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce online
Organizator Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Wydarzenie odbywa się w ramach XIV. edycji Festiwalu "Ukraina w Centrum Lublina"

Iryna Wikyrczak – ukraińska poetka i menedżerka kultury. Pracowała jako dyrektorka wykonawcza festiwali “Meridian Czernowitz” i “Intermezzo” oraz zastępczyni dyrektora w departamencie rozwoju Urzędu Lwowa. Organizowała wycieczki literackie do Polski “Cultour.Ua”. Koordynowała wydarzenia, promujące kulturę ukraińską za granicą, a mianowicie: w Amsterdamie, Krakowie, Berlinie, Bremie oraz Warszawie. Została pierwszą szefową Biura Programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa w Ukrainie. Jest stypendystką programów Gaude Polonia (2014), Kulturkontakt Austria (2016), Lane Kirkland Scholarship program (2017-2018).

Autorka zbioru poezji ""Rozmowa z aniołem"". Jej poezja przetłumaczona była na angielski, hiszpański, niemiecki i polski. Iryna przełożyła na język ukraiński powieść Pauly McLain “Paryska żona”.

Od 2019 r. jest asystentką Olgi Tokarczuk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Aleksandra Zińczuk - poetka, eseistka, redaktorka naczelna czasopisma Kultura Enter, wydawczyni, aktywistka społeczna.

Zobacz materiał video. 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej