W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn spektakl: "Dzień Walentego"

Teatr im. S. Jaracza, Olsztyn spektakl: "Dzień Walentego"
Data rozpoczęcia 2007-10-04
Godzina rozpoczęcia 18:00
Godzina zakończenia 19:30
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

reżyseria: Piotr Jędrzejas
scenografia: Marcin Chlanda
muzyka: Robert Bielak
obsada: Wiesława Niemaszek, Hanna Wolicka, Jarosław Borodziuk

Ludmiła Ulicka to pisarka, scenarzystka filmowa i telewizyjna, a z zawodu biolog – genetyk. Zadebiutowała w roku 1992 opowiadaniem „Sonieczka”, które znalazło się na liście finalistów Nagrody Bookera za rok 1993 i otrzymało prestiżową francuską nagrodę Medici za najlepsze opowiadanie zagraniczne i włoską nagrodę Giuseppe Azerbi. Kilka lat później adaptację opowiadania pokazano na scenie MCHAT-u. W 1996 opublikowano pierwszą powieść Unickiej „ Medea i jej dzieci”.
Pierwsza i jak dotąd jedyna sztuka Ulickiej „Rosyjskie konfitury” odniosła ogromny sukces, szczególnie w Niemczech. Świetnie napisana, ironiczna, błyskotliwa historia napisana jest w stylu wariacji na temat sztuk Czechowa. Dotyczy losów współczesnej inteligencji rosyjskiej, jej usilnych, a zarazem groteskowych staraniach pogodzenia tradycji i wartości dawnego świata z wymogami epoki „ludzi biznesu”.