W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wydarzenie towarzyszące: Muzyczna podróż przez pokolenia - Joszko Broda

Wydarzenie towarzyszące: Muzyczna podróż przez pokolenia - Joszko Broda
Data rozpoczęcia 2022-08-21
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Wieża Trynitarska
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

„Muzyczna podróż przez pokolenia” to seria koncertów organizowanych przez Stowarzyszenie Anthill, a wykonywanych przez trębaczy grających na tarasie widokowym Wieży Trynitarskiej – najwyżej położonego punktu widokowego w Lublinie. Chcemy ułatwić mieszkańcom Lublina dostęp do kultury, przybliżać muzykę i sztukę. Artyści grają na żywo, kierując instrumenty w cztery strony świata, a wykonywane utwory są słyszalne przez każdego przechodnia i turystę w centrum Lublina. Hasło projektu brzmi: O 15.00 spójrz na Wieżę Trynitarską.
21 sierpnia, o godzinie 15.00, zagra dla mieszkańców Joszko Broda. Muzyk urodził się w 1972 roku w Istebnej – wsi położonej w Beskidzie Śląskim. Od najmłodszych lat, podpatrując mistrzów muzyki źródłowej: ojca – muzyka Józefa Brodę, a także grającego na instrumentach beskidzkich Jana Sikorę „Gajdosza”, zdobywał niepowtarzalny warsztat gry na wielu instrumentach ludowych (m.in. drumli, okarynie, fujarach – postnej, sałaskiej, pięciootworowej, sześciootworowej, rogach, trąbicie, skrzypcach, gajdach beskidzkich, kozie podhalańskiej, a także na tak niezwykłych instrumentach jak liść, słomka czy trzcina). Już w wieku czterech lat zaczął koncertować u boku ojca w Polsce i za granicą. Dziś trudno zliczyć zagrane przez Joszke koncerty, odbyte tournée, współtworzone projekty i zespoły, przeprowadzone warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, wydane płyty, zdobyte nagrody. Swój sukces artystyczny Joszko zawdzięcza nie tylko talentowi muzycznemu i ogromnemu wysiłkowi włożonemu w doskonalenie swoich zdolności, ale przede wszystkim swojemu pochodzeniu i kulturze, w której się wychował. Muzyka źródłowa, która powstała w kręgu kulturowym Karpat, stanowi naturalne i wciąż bijące źródło inspiracji Joszka Brody.

Informacje praktyczne:
Kiedy: 21 sierpnia, godz. 15.00
Gdzie: Wieża Trynitarska
Wstęp wolny

„Muzyczna podróż przez pokolenia” jest wydarzeniem współtowarzyszącym festiwalowi Re:tradycja, a za jego organizację nie odpowiadają Warsztaty Kultury w Lublinie.

 

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Re:tradycja – Jarmark Jagielloński

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej