W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Alicja Oleszczuk "Malarstwo"

Wystawa: Alicja Oleszczuk "Malarstwo"
Data rozpoczęcia 2019-05-10
Godzina rozpoczęcia 17:00
Data zakończenia 2019-05-29
Miejsce Galeria TPSP "Przy Bramie", ul. Grodzka 34/36
Organizator Galeria TPSP "Przy Bramie"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Alicja Oleszczuk – urodzona w Łomży, po ukończeniu studiów zamieszkała w Chełmie. Tu zaczęła swoją przygodę ze sztuką, która zamieniła się w jej największą pasję. Tkała projektowane przez siebie gobeliny a później polubiła rysunek artystyczny i malowanie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Twórczego „Pasja” w Chełmie. Ukończyła studia podyplomowe na UMCS w Lublinie, kierunek Malarstwo. Swoje prace prezentowała na zbiorowych i licznych indywidualnych wystawach autorskich.  Uczestniczyła w kilkudziesięciu polskich i zagranicznych plenerach malarskich. Obrazy Alicji można zobaczyć na http://alicja.oleszczuk.art

Malarstwo Alicji to kropla zdumienia, szept i krzyk, otwarta książka. Malarka posiadająca wyjątkową wrażliwość i inteligencję, ciągle poszukuje nie jednej, ale jednocześnie kilku dróg realizacji swej wyobraźni twórczej. Kilku, ponieważ ciekawość świata i opisywanie go jest dla niej jakby życiowym wyzwaniem. Stąpa bosymi stopami po nieznanych drogach bardzo delikatnie, unosi się w powietrzu, widzi rzeczy niezauważalne i nieistotne dla człowieka o innej niż ona wrażliwości. Ciągle niezadowolona ze swej twórczości, w swych poszukiwaniach konsekwentna i dążąca do własnego ideału, jeszcze niedookreślonego, nienazwanego, ale istniejącego w świadomości autorki…

Teresa Chomik-Kazarian – Chełm, Uher.

To malarstwo psychologiczno – wrażeniowe oparte na obserwacji, wrażeniu, przeżyciu, poparte coraz większym artystycznym doświadczeniem. Jej posługiwanie się kolorem to rodzaj akrobacji, zachowania na granicy rozsądku, niebezpiecznego, ryzykownego, jednakże  zakończonego powodzeniem i przez to wspaniałego. Dużym bowiem ryzykiem jest posługiwanie się czystymi, mocnymi kolorami z „ tuby”, akrobacją jest zaskakujące zestawianie mocnego pomarańczu z głębokim kobaltem, nierozsądne wreszcie jest nieuzasadnione “wrzucanie” abstrakcyjnego kwadratu w realistyczny pejzaż. Na takie artystyczne zachowania stać tylko doświadczonych artystów, świadomych zarówno swoich możliwości jak i zdolnych przewidzieć efekt swoich działań. Oprócz stosowania mocnych, czystych kolorów doskonale potrafi posługiwać się jednym kolorem, o bardzo rozległym  walorze. Rozciąganie barwy jest tak szerokie, że wychodzi już poza własną, naturalną chromatyczność, ale jest jeszcze sobą. Sposób oddziaływania również tak zastosowanego koloru sprawia, że trudno obojętnie przejść obok jej obrazów. Są one energetyczne, psychoaktywne i wręcz hipnotyzerskie. Pochłaniają widza, przyciągają, poruszają…

Wiesław Bednarz – Lublin

Wystawa czynna od wtorku do piątku w godz. 11-17, sob 11-16, nd 11-15, oprócz poniedziałków. 
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej