W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Galeria TPSP "Przy Bramie"
Miejsce kultury: Galeria
Kategoria instytucji: galeria sztuki
Adres: ul. Grodzka 36
Adres www: www.tpsp-lublin.pl
Telefon: 81 532 2831
Email:

Galeria TPSP „Przy Bramie” czynna jest od wtorku do piątku od godz. 11 do 17, w soboty od 11 do 16, w niedziele od 11 do 15. W okresie letnim godziny otwarcia galerii są wydłużane w zależności od potrzeb zwiedzających galerię, od poniedziałku do niedzieli w godz. 11-20.

W Galerii TPSP “Przy Bramie” organizowane są wystawy indywidualne i zbiorowe przez cały rok, podczas których wystawiają swoje prace członkowie Towarzystwa, a także zaproszeni artyści polscy i zagraniczni. Są to najczęściej wystawy w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby, fotografii, instalacji itp. Niektóre wernisaże połączone są z koncertami muzycznymi, bądź wieczorkami poezji. Organizowane są Plenery Malarskie w atrakcyjnych miejscach tj. Kazimierz Dolny n/d Wisłą, Nałęczów, Józefów n/d Wisłą, Łosie (Beskid Niski), a także w innych miejscowościach w kraju i za granicą. Spotkania te stają się okazją do spotkań plastyków zawodowych z amatorami i sympatykami sztuki, a co za tym idzie dają szansę konfrontacji różnorodnych postaw artystycznych oraz wymianę doświadczeń warsztatowych. Wyjazdy plenerowe członków TPSP każdego roku owocują dużą ilością prac: szkiców, obrazów olejnych, akrylowych pasteli, akwareli, gwaszy oraz innych technik malarskich które prezentowane są na wystawach. Organizowane są różne konkursy malarskie m.in. “ Lublin w Malarstwie”. Jest to impreza cykliczna o zasięgu regionalnym a jej celem jest przybliżenie piękna architektury Lublina oraz ukazanie zabytków miasta. Wystawa konkursowa jest organizowana dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lublin. Dla członków TPSP jest okazją do wykazania się swoimi zdolnościami artystycznymi oraz zaprezentowania swoich prac publiczności. Uczestnikami imprezy są profesjonaliści i amatorzy. Organizowane są dla członków TPSP szkolenia i prelekcje o sztuce ,jak również wyjazdy na ciekawe wystawy do innych miast w Polsce. Obecnie w Towarzystwie zrzeszonych jest około 200 członków z Lublina i okolic. Są wśród nich zarówno artyści amatorzy jak również zawodowi plastycy, a także rzeźbiarze.

Wydarzenia (303) zobacz wszystkie

19-02-2019
26-03-2015 17:00
03-01-2014

Aktualności (1)

25.07.201612:19
TPSP zaprasza na kursy rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym w Lublinie przy ul. Grodzka 34. Spotkanie organizacyjne Ogniska Plastycznego oraz nowy nabór na zajęcia 2016/2017 odbędzie się 2 września br. o godz. 18-tej.
Więcej