W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa konkursowa "Lublin w Malarstwie"

Data rozpoczęcia 2019-05-31
Godzina rozpoczęcia 17:00
Data zakończenia 2019-06-19
Miejsce Galeria TPSP "Przy Bramie", ul. Grodzka 34/36
Organizator Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie zaprasza na kolejną edycję wystawy konkursowej Lublin w Malarstwie. 

W konkursie „Lublin w Malarstwie” biorą udział członkowie zrzeszeni w lubelskim TPSP. Oprócz artystów specjalizujących się pejzażem miejskim są również tacy, którzy podejmują pierwsze próby zetknięcia się z tym trudnym tematem. Architektura jest specyficzną dziedziną i wymaga często wieloletniego i systematycznego studiowania. Komisja dokonywała selekcji pod względem ujęcia, kompozycji, pomysłu. Istotny był indywidualny sposób spojrzenia, często przekraczający tradycyjne podejście do tematu, w którym ważne są osobiste emocje. Wśród obrazów przyjętych na wystawę są takie, które wiernie odtwarzają fragmenty architektury, bądź panoramy Lublina jak również te, które przekraczają stereotypowe widzenie pejzażu miejskiego, nawiązując do konwencji malarstwa współczesnego. W obu z nich odnajdujemy niepowtarzalny klimat Miasta. Reasumując, zaprezentowane prace pod względem artystycznym są bardzo dojrzałe. Artyści poszukują ciągle nowych rozwiązań. Poziom prac prezentowanych przez wszystkich tegorocznych uczestników rokuje ciągły rozwój artystyczny. 

Uczestnicy wystawy: Aleksander Avetisyan, Krzysztof Banach, Anna Celińska-Banaszek, Lech Chabros, Anna Grabowska-Łyp, Monika Horczyk, Lucyna Juchkiewicz, Stanisława Kotarska, Tadeusz Łuszczak, Ewelina Maliborska, Magdalena Mańkowska, Elżbieta Osypiuk, Krystyna Rakowska, Jolanta Rodak, Zofia Skiba, Teresa Stasiak, Wiesław Stefański, Agnieszka Szady, Dorota Świst, Barbara Telejko, Tomasz Winiarski, Ewa Wójcik, Krystyna Zlot, Maria Majka Zuzańska.

Wystawa konkursowa „Lublin w Malarstwie” jest organizowana cyklicznie i jest możliwa do zrealizowania dzięki dofinansowaniu Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin. Ponadto jest ona wpisana w program wydarzenia „Noc Kultury.”

Na wernisażu w dniu 31 maja br. zostaną ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczone nagrody i wyróżnienia zwycięzcom konkursu. 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne