W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa: Sylwia Skubis "Malarstwo"

Data rozpoczęcia 2018-02-16
Data zakończenia 2018-03-07
Miejsce Galeria TPSP "Przy Bramie" ul. Grodzka 34/36
Organizator Galeria TPSP "Przy Bramie"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Sylwia Skubis urodzona w Biłgoraju. Absolwentka studiów licencjackich UMCS na kierunku Pedagogika w Lublinie. Malarstwem głównie akrylowym zajmuje się od kilku lat. Od nie dawna tworzy także grafikę komputerową. Członkinią TPSP w Lublinie jest od 2014 roku i tam też bierze udział w wystawach zbiorowych. Obecna wystawa jest jej pierwszą wystawą indywidualną organizowaną w Galerii TPSP ,,Przy Bramie''. W 2013 r. zdobyła nagrodę w 9. Lubelskim Wojewódzkim Przeglądzie Rękodzieła I Twórczości Plastycznej Seniorów I Osób Niepełnosprawnych oraz w 2016 r. wyróżnienie w 12 w\wymienionym przeglądzie. 

Obecna wystawa obejmuje obrazy i grafikę komputerową powstałe w ciągu ostatnich kilku lat twórczości. Grafika komputerowa została stworzona natomiast na podstawie namalowanych przez nią obrazów. W malarstwie autorkę interesuje szczególnie ekspresjonizm, fowizm i abstrakcja. Wiąże się z tym tematyka jej prac. Jest ona dość  różnorodna (pejzaże, kwiaty, postaci), ale łączy ją na ogół mieszanka żywych kontrastowych barw i fantazyjnych kształtów. Malarstwo jest pasją autorki, która to pasja daje jej radość i poczucie wyrażania w jakimś stopniu siebie i z którą chce się dzielić z innymi.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne