W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa "Wydobyte z ciemności. Wystawa scenografii Sceny Plastycznej KUL"

Wystawa "Wydobyte z ciemności. Wystawa scenografii Sceny Plastycznej KUL"
Data rozpoczęcia 2021-02-02
Data zakończenia 2021-05-31
Miejsce Muzeum KUL (za pomnikiem papieskim)
Organizator Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Muzeum KUL zaprasza na wystawę "Wydobyte z ciemności. Wystawa scenografii Sceny Plastycznej KUL", prezentowaną aktualnie w Sali wystaw czasowych Muzeum KUL.

Pokaz został zorganizowany w 50. rocznicę powstania Sceny Plastycznej KUL. W autorskiej aranżacji prof. Leszka Mądzika – twórcy Teatru, która podkreśla rolę światła oraz jego przeciwieństwa – mroku, podziwiać można rekwizyty ze spektakli, takich jak: „Antygona”, „Blask”, „Ikar”, „Kir”, „Przejście”, „Szczelina”, „Wędrowanie”, „Wilgoć”, „Wrota”, „Tchnienie”, „Zielnik”. Widz ma wyjątkową okazję wejść do świata symbolu, wyobraźni, niedopowiedzeń.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-16:00. Wejście na ekspozycję Muzeum KUL jest nieodpłatne.