W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
Nazwa własna: Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
Adres: Al. Racławickie 14, 20-950 Lublin
Adres www: www.kul.pl
Telefon: 81 445 41 01
Fax: 81 445 41 01
Email:

Tradycje Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II liczą już prawie 100 lat. Jest on pierwszym katolickim uniwersytetem w Europie Środkowo-Wschodniej i jedynym w Polsce. Studia prowadzone są łącznie na 9 wydziałach i ponad 40 kierunkach. Naukowcy stale podejmują się prowadzenia nowych badań naukowych przyczyniających się do postępu nauki. Wielu z nich odnosi spektakularne sukcesy. Studenci chwalą sobie nie tylko nowoczesną infrastrukturę badawczo-dydaktyczną, ale również kompetencje i doskonałe przygotowanie metodologiczne kadry naukowo-dydaktycznej, czyli 1500 znakomitych specjalistów. Na uwagę zasługuje interdyscyplinarność oferty studiów oraz unikatowość kierunków prowadzonych na KUL. Uczelnia systematycznie dostosowuje i optymalizuje programy wszystkich poziomów studiów według zmieniających się potrzeb rynku pracy. Znakiem rozpoznawczym uniwersytetu w regionie jest współpraca z siecią uniwersytetów katolickich, otwarcie na wschód, a w szczególności na Chiny, czego dowodem jest unikatowy kierunek – sinologia.

Serwis dla kandydata
Link do serwisu dla kandydata

Wydarzenia (25) zobacz wszystkie

Aktualności (2)

12.06.201604:21
W dniach 15 - 23 czerwca rusza piata edycja Lubelskich Dni Seniora. W tym czasie mnóstwo atrakcji czeka nie tylko na seniorów, ale na wszystkich mieszkańców Lublina i okolic- w końcu w tych dniach przede wszystkim chodzi o integrację i solidarność międzypokoleniową.
Więcej
20.04.201608:46
Z okazji Światowego Dnia Książki, Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na specjalne warsztaty skierowane do wszystkich: dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych, seniorów, a także całych rodzin. Warsztaty odbędą się 23 kwietnia (sobota) od godziny 10.00 do 12.00
Więcej

Nasze projekty