W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Miasto dla studentów

Przyszłość Lublina zależy w dużej mierze od właściwego wykorzystania potencjału intelektualnego młodych ludzi, stąd jednym ze strategicznych celów miasta jest przyciąganie coraz zdolniejszych studentów i zachęcanie ich do pozostania w mieście na dłużej. Młodzi ludzie mają świadomość, że aby dostać dobrze płatną pracę, doświadczenie zawodowe warto budować już na etapie edukacji, łącząc zdobytą wiedzę z praktyką. Osoby aktywne w tym zakresie mają zdecydowanie większe szanse na atrakcyjne zatrudnienie. Rolą miasta jest tworzenie korzystnych warunków, umożliwiających młodym samorealizację i rozwój. W odpowiedzi na te potrzeby miasto współpracuje i wzmacnia wzajemne relacje z uczelniami wyższymi, mieszkańcami, przedstawicielami biznesu, kultury, jak również innymi partnerami.

Wspólnie z przedstawicielami nauki i biznesu prowadzone są badania naukowe, prace rozwojowe, prezentacje, sympozja i konferencje. Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów prowadzi autorskie projekty, których celem jest stworzenie klimatu sprzyjającego przedsiębiorczości wśród ambitnych i twórczych mieszkańców miasta.

Dotychczasowe działania, podejmowane w celu przyciągania nowych inwestorów, przyniosły następujące efekty:

  • blisko 9 tys. nowych miejsc pracy (w ostatnich trzech latach)
  • w tym ok. 3 tys. miejsc stworzonych przez przedsiębiorców z tzw. branż priorytetowych
  • ponad 3,5 tys. miejsc tzw. aktywizacji zawodowej, tworzonych m.in. dzięki funduszom unijnym
  • dynamiczny rozwój Podstrefy Lublin SSE Euro-Park Mielec
  • prężny rozwój branży IT - jednej z kluczowych dla Lublina
  • obecność takich gigantów jak Asseco Business Solutions
  • ponad 5000 osób zatrudnionych w branży IT (informatycy, księgowi, specjaliści ds. sprzedaży, marketingu, HRu).

Akademicki Lublin

Zajrzyj na strony:

Nasze projekty