W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zwiedzanie wystawy „Lublin. Pamięć Miejsca”

Zwiedzanie wystawy „Lublin. Pamięć Miejsca”
Data rozpoczęcia 2021-08-08
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN", ul. Grodzka 21
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Zwiedzanie

Wydarzenie jest częścią Lubliner Festival 

U źródeł narodzin Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” leży działalność Teatru NN, który powstał w roku 1990. Obecnie Ośrodek prowadzi swoją działalność w trzech miejscach: W Bramie Grodzkiej, w Trasie Podziemnej (Trybunał) i w Domu Słów (ul. Żmigród). Wszystkie te miejsca łączy opowieść o historii miasta. W roku 2017 Ośrodek otworzył i stał się opiekunem „Szlaku Pamięci”.

Wystawa „Lublin. Pamięć Miejsca” to multimedialna wystawa poświęcona wielokulturowemu, przedwojennemu Lublinowi, w sposób szczególny skupia się na tematach związanych z realizowanymi w ośrodku programami. Wystawa ma formę instalacji artystycznej, została zbudowana jak wnętrze archiwum. Przechodząc przez wystawę, oglądamy setki zdjęć, słuchamy wykreowanych dźwięków przedwojennego miasta. Jednocześnie, w ułożonych na półkach segregatorach, możemy przeczytać informację o konkretnych domach, ulicach oraz osobach. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej