W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kadry nowoczesnego Lublina w Münster

Kadry nowoczesnego Lublina w Münster
23.09.202109:30

W dniach od 23 sierpnia do 27 sierpnia 2021 roku pracownicy Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej przebywali z wizytą w Münster w ramach projektu „Kadry Nowoczesnego Lublina”.

W trakcie swojego pobytu w Niemczech, lubelscy urzędnicy mogli zapoznać się z kwestiami dotyczącymi organizacji, odbywającego się w reżimie sanitarnym, międzynarodowego, sportowego wydarzenia- Twin City Games. Wydarzenie było realizowane przy współudziale miast partnerskich Münster oraz Westfalskiego Uniwersytetu Wilhelma.

Uczestnicy projektu mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami z pracy w lubelskim urzędzie podczas oficjalnych spotkań z pracownikami miejscowego ratusza. Poruszano takie zagadnienia jak: struktura organizacyjna urzędów, podział obowiązków służbowych w wydziałach zajmujących się współpracą międzynarodową, rozwój infrastruktury rowerowej w nazywanym niemiecką stolicą rowerową Münster, a także doświadczeniami Lublina w kontekście przyznania tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 r.

Pracownicy Biura-Centrum Współpracy Międzynarodowej uczestniczyli w spotkaniach m.in. z zastępcą Prezydenta Miasta Münster Panem Klausem Rosenauem, a także z Panią Christiane Lösel, szefową Departamentu ds. Współpracy Międzynarodowej. Spotkali się także z przedstawicielami obywatelskiego Stowarzyszenia Lublin-Münster, które od wielu lat jest żywo zaangażowane w budowanie przyjacielskich relacji pomiędzy miastami.

Projekt Kadry Nowoczesnego Lublina zakłada udział 39 pracowników Urzędu Miasta Lublin w wyjazdach typu Job Shadowing (uczenie się pracy innych poprzez obserwację), umożliwiających pozyskanie dobrych praktyk oraz nabycie nowych umiejętności. Projekt został dofinansowany z funduszy europejskich w ramach programu Erasmus.
Więcej informacji o projekcie: Kadry Nowoczesnego Lublina.