W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ankieta Dobra Praktyka Edukacji Zdalnej

Ankieta Dobra Praktyka Edukacji Zdalnej
24.09.202014:53

Zespół ds. Dzieci i Młodzieży Lublina zbierze przykłady dobrych pomysłów i praktyk nauczania zdalnego wymuszonego epidemią. Ankieta trafi do uczniów, nauczycieli i rodziców za pomocą dziennika elektronicznego od 28 września, na jej wypełnienie mają dwa tygodnie.

– Już pierwsze tygodnie września pokazały, że w tym roku szkolnym może ponownie wystąpić potrzeba skorzystania z tej formy kształcenia, dlatego chcemy znaleźć jak najwięcej przykładów dobrych rozwiązań, wypracowanych przez nauczycieli, którzy prowadzili zdalne nauczanie w ciekawy i efektywny sposób. Szczególnie zależy nam na głosie uczniów, na tym by poznać ich perspektywę, która dla nas - dorosłych jest najtrudniejsza do uchwycenia. Mam nadzieję że głos młodych ludzi pomoże nam usprawnić jakość nauczania zdalnego w naszych szkołach – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

W ankiecie opracowanej wspólnie z pracownikami Wydziału Oświaty i Wychowania znajdą się pytania m.in. o narzędzia informatyczne wykorzystywane do komunikacji na lekcji, sposoby sprawdzania wiedzy uczniów, czy wsparcie uczniów przez psychologów, wychowawców i bibliotekarzy. Ankieta zawiera zarówno pytania zamknięte, jak i otwarte. Ankieta jest anonimowa, jej autorzy proszą o udzielenie szczerych odpowiedzi, ponieważ zebrane uwagi i refleksje będą podstawą do dalszych prac, których efektem będzie katalog dobrych praktyk w zakresie zdalnego nauczania. Przygotowano trzy formy ankiety – dla uczniów, nauczycieli i rodziców, czyli wszystkich osób zaangażowanych w proces zdalnego nauczania.
Wyniki opracuje Zespół ds. Dzieci i Młodzieży Lublina pod kierunkiem Przewodniczącego - Mariusza Banacha, Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Oświaty i Wychowania, będą znane pod koniec października.