W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

III Paraolimpiada Przedszkolaków

III Paraolimpiada Przedszkolaków
26.04.201808:12

Z inicjatywy pani Anny Fijałkowskiej, dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 39 w Lublinie, od trzech lat odbywa się Paraolimpiada Przedszkolaków pod hasłem „Czy Ty czy Ja – każdy w sporcie szanse ma”.  Celem zawodów jest wspomaganie rozwoju dzieci z różnego rodzaju deficytami poprzez sportową rywalizację , będącą jednocześnie okazją do integracji społecznej. Do udziału w Paraolimpiadzie zaproszone zostały dzieci uczęszczające do publicznych i niepublicznych przedszkoli integracyjnych,  oddziałów integracyjnych, jak również przedszkoli specjalnych.

Zawody odbyły się 24 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR. Paraolimpiadę, która została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin, uroczyście otworzyła dyrektor Anna Fijałkowska. Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach: rzut do kosza, przerzucanie piłki przez siatkę, mini hokej, slalom z piłką do rugby, strzały do bramki, kręgle, przejście przez tunel i mini mecz Bocci. Zmaganiom towarzyszył gorący doping widowni, a rozgrywki dostarczyły wielu emocji. Przedszkolakom pomagali wolontariusze z Katedry Rehabilitacji, Fizjoterapii  i Balneoterapii Uniwersytetu Medycznego w Lubinie oraz Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola. Wszyscy mali sportowcy zostali nagrodzeni dyplomami, medalami i pucharami. Tego dnia nie było przegranych, a maluchy ucieszyły zajęcia ruchowe.

Organizowana corocznie Paraolimpiada ma propagować integrację dzieci z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną z dziećmi w normie rozwojowej. Rywalizacja podporządkowana jest celom rewalidacji i sportowej rekreacji. Zawody są również szansą, by stawić czoło własnym lękom, podjąć walkę z własnymi słabościami i ograniczeniami.

Projekt Edu Lublin

baner