W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie

Jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie
06.12.201613:21

2 grudnia 2016 roku odbyła się uroczystość z okazji 60-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 31 oraz 10-lecia nadania jej imienia Lotników Polskich.

We wszystkich działaniach i przez swoją historię Szkoła Podstawowa nr 31 jest mocno wrośnięta w lokalną społeczność. Wyrosła wraz z bronowickim osiedlem mieszkaniowym, była i jest ośrodkiem edukacji i częścią życia dla kolejnych pokoleń mieszkańców dzielnicy. Bardzo ważny okazał się także dokonany przed dziesięcioma laty wybór Lotników Polskich na patronów szkoły. Tu, przed II wojną światową, działały zakłady Plagego i Laśkiewicza produkujące samoloty, a na terenie ich lotniska wznosi się obecnie budynek szkoły. Ostatnie dziesięciolecie pokazało, że przyjęcie tego imienia stanowiło zobowiązanie realizowane poprzez liczne działania. Szkoła kultywuje tradycje oraz poznaje dzień dzisiejszy rodzimego lotnictwa, utrzymując kontakty z instytucjami wojskowymi i cywilnymi. Stanowi to ważny i cenny składnik jej działalności wychowawczej.

Akcentem artystycznym uroczystości był montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów oraz koncert Wojskowej Orkiestry z Dęblina.

Projekt Edu Lublin