W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Laureatów XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego

Koncert Laureatów XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego
27.03.201815:53

W dniu 22 marca 2018 roku w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie odbył się Koncert Laureatów XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją festiwalu objęli m.in.: Minister Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Lublin.

W tym roku obchodzimy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości; rok 2018 został również ogłoszony rokiem Zbigniewa Herberta, dlatego tematem przewodnim Festiwalu była wolność, tak bardzo obecna w twórczości Księcia Poetów Polskich. Do udziału zgłosiło się 161 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali ze sobą w pięciu kategoriach:  recytacji, muzycznej, plastycznej, fotograficznej oraz filmowej. W koncercie finałowym zaprezentowali się laureaci, którzy przedstawili spektakl o trudnej drodze Polaków do wolności, tej zewnętrznej i wewnętrznej. Była to niewątpliwie uczta duchowa i intelektualna dla publiczności. Podczas gali wręczono 32 nagrody w tym 6 nagród Grand Prix – festiwalowe statuetki oraz 24 wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Projekt Edu Lublin

baner