W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Wspólnota i Miłość w Sercu Sławina

Koncert Wspólnota i Miłość w Sercu Sławina
25.10.202310:43

W niedzielę 22 października, w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie, odbył się wyjątkowy koncert Wspólnota i Miłość w Sercu Sławina, którego inicjatorką i współorganizatorką była Jadwiga Mach – Radna Rady Miasta Lublin, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin. Myśl przewodnia tegorocznego spotkania oddawała pragnienia wspólnoty w miłości, które są źródłem duchowego piękna.

Zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele, mieszkańcy dzielnicy i miasta mieli możliwość wysłuchania i obejrzenia dwóch części koncertu. Jedną z nich stanowiło premierowe wykonanie Oratorium Dla ocalałych dom nawiązujące do podstawowych wartości istotnych w życiu, przede wszystkim takich, które wskażą człowiekowi konieczność powrotu do budowania swojego świata według zasad opartych na bogactwie duchowym, a nie materialnym. Libretto autorstwa Hanny Lewandowskiej napisane zostało na podstawie Hymnu o miłości wg św. Pawła. Jak zauważają autorzy kompozycji wokalno-instrumentalnej (Piotr Selim i Hanna Lewandowska):  Dla ocalałych dom to symboliczne, bezpieczne miejsce dla człowieka, który szczególnie dziś powinien zdawać sobie sprawę z tego, że w każdym wymiarze – miłość to wolność, nienawiść to wojna. Wskazując na znaczenie fundamentalnych wartości akcentowali konieczność: „codziennego korzystania z wolności poprzez realne i odpowiedzialne budowanie relacji, a w nich wybór drogi miłości, sprawiedliwości, uczciwości, empatii, współczucia”. Wyjątkowe kompozycje Piotra Selima do słów autorki libretta zaprezentowali: Piotr Selim, Dominika Matysik, Kaja Mianowana, Łukasz Jemioła, Ladies Quartet (Ania Piątek – I skrzypce, Magdalena Piętka-Chmielewska – II skrzypce, Agata Gumiela – altówka, Małgorzata Pietroń – wiolonczela) oraz chóry dziecięco-młodzieżowe, pracujące w ramach Programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska. W części pierwszej koncertu serce publiczności – w sposób szczególny- skradła Gracjana Górka wychowanka szkoły muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Honorowy Patronat nad uroczystością objął między innymi Prezydent Miasta Lublin – dr Krzysztof Żuk.

Projekt Edu Lublin

baner