W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Między tradycją a współczesnością – konferencja o integracji Romów

01.10.201915:01

Panele dyskusyjne i wykłady na temat historii, stereotypów, edukacji oraz działań na rzecz społeczności romskiej, jak również zdjęcia dokumentujące cygańskie życie na Lubelszczyźnie – to niektóre punkty organizowanej przez Miasto Lublin konferencji poświęconej Romom.

– Konferencja „Społeczność romska – tradycja i współczesność” będzie miejscem wymiany myśli osób mających duże doświadczenie w obszarze integracji społeczności romskiej w Polsce. Będziemy zastanawiać się nad tym, co zrobić, żeby integracja nie oznaczała konieczności rezygnowania z własnej tożsamości, ale pozwoliła Romom na pełne i wartościowe funkcjonowanie społeczne przy jednoczesnym wzajemnym poszanowaniu odrębności – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Konferencja odbędzie się w czwartek (3 października) w Trybunale Koronnym.

 

Pliki do pobrania

PROGRAM Konferencja „Społeczność romska – tradycja i współczesność” 3.10.2019.pdf
PROGRAM Konferencja „Społeczność romska – tradycja i współczesność” 3.10.2019