W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nagrody i medale trafiły do rąk pracowników lubelskiej oświaty

Nagrody i medale trafiły do rąk pracowników lubelskiej oświaty
13.10.202215:07

Prezydent Miasta Lublin wręczył dzisiaj (13 października) dyrektorom i nauczycielom jednostek oświatowych prowadzonych przez Miasto Lublin, nagrody za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Spotkanie było też okazją do wręczenia Medali Zasłużony dla Miasta Lublin, Medali Prezydenta Miasta Lublin oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej.

 

– Dzień Edukacji Narodowej to szczególna okazja do podkreślenia znaczenia nauczycieli, wychowawców i dyrektorów szkół oraz docenienia ich pracy na rzecz dzieci i młodzieży. Wręczone dziś wyróżnienia i nagrody to wyraz wdzięczności i uznania za zaangażowanie, które owocuje niezmiennie wysokim poziomem lubelskiej oświaty. To odpowiedzialne zadanie, którego nie da się wykonywać bez poczucia misji. Dziękuję za Wasz codzienny trud, ale także gotowość do podejmowanie dodatkowych wyzwań i umiejętność radzenia sobie z sytuacjami wyjątkowymi, których w ostatnich latach nie brakuje – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Nagrody za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej przyznano 107 nauczycielom, w tym 33 dyrektorom i 8 wicedyrektorom, kierownikowi świetlicy i kierownikowi kształcenia praktycznego. Ponadto wręczono trzy Medale Zasłużony dla Miasta Lublin oraz Medal Prezydenta Miasta Lublin.

W tym roku Medalami Komisji Edukacji Narodowej uhonorowano trzech pracowników Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.

Uroczystość odbyła się w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Uświetniły ją występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie.

Projekt Edu Lublin

baner