W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe miejskie przedszkole przy ul. Dożynkowej

Nowe miejskie przedszkole przy ul. Dożynkowej
01.09.202011:10

Nowe miejskie przedszkole przy ul. Dożynkowej jest już otwarte. Zajęcia rozpoczęło dzisiaj 125 dzieci w wieku 3-6 lat. Docelowo budynek o powierzchni użytkowej 2,5 tys. m2 zapewni miejsce dla 12 oddziałów przedszkolnych i łącznie około 300 przedszkolaków.

– Nowe przedszkole w dzielnicy Ponikwoda to spełnienie obietnicy danej mieszkańcom i odpowiedź na liczne prośby rodziców o uruchomienie w tym miejscu placówki przedszkolnej. Już na początku roku zaczęliśmy poszukiwać lokalu z przeznaczeniem na działalność przedszkolną. Cieszę się, że miejska baza oświatowa ma teraz do dyspozycji tak nowoczesny obiekt – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Przedszkole nr 89 wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich mieści się w nowo wybudowanym budynku o powierzchni użytkowej 2,5 tys. m2 przy ul. Dożynkowej 38. Posiada 5 nowocześnie wyposażonych sal zajęć usytuowanych na dwóch kondygnacjach budynku i w pełni dostosowanych do prowadzenia w nich działalności. Przy budynku przedszkola znajduje się również teren rekreacyjny oraz plac zabaw, wyposażony w urządzenia do rekreacji ruchowej i wypoczynku. Przedszkole posiada także odpowiednio wyposażone pomieszczenia do rozdzielania i wydawania posiłków. Żywienie w placówce odbywać się będzie w formie cateringu. Do dyspozycji rodziców są także dwa parkingi: ogólnodostępny parking zewnętrzny oraz parking podziemny z 85 miejscami.