W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Obchody Święta Szkoły Podstawowej nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie w JUBILEUSZOWYM ROKU MARSZAŁKA

Obchody Święta Szkoły Podstawowej nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie w JUBILEUSZOWYM ROKU MARSZAŁKA
17.05.201710:10

Wśród sosen i kwitnących w maju kasztanowców, w zielonym parku na peryferiach Lublina, kryje się kolorowy budynek z uroczym gankiem. To nasza wyjątkowa szkoła. Choć niewielka, jest jedną z najstarszych w mieście. Wystarczy iść brzegiem Bystrzycy na północ, minąć po lewej stronie budynek dawnej Karczmy „Budzyń” i podążać w kierunku Łęcznej, a trafi się do jedynej w Lublinie szkoły noszącej imię Józefa Piłsudskiego. Warto tu zawitać, zwłaszcza w tym roku, gdyż 2017 został ogłoszony Rokiem Marszałka – naszego Patrona.

Takimi oto poetyckimi słowy dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie zapraszali gości do udziału w wyjątkowym Święcie Szkoły i Patrona oraz obchodach 82 rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystości przyświecały słowa Marszałka: „Jestem wodzem, który nakłada obowiązki na tych, których kocha.” Społeczność szkolna przygotowała z tej okazji szczególną lekcję historii, podczas której przybyli goście – mieszkańcy Koziego Grodu – mieli okazję przenieść się w przeszłość oraz bliżej przyjrzeć się sylwetce Patrona Szkoły, poznać nie tylko Jego czyny, ale również upodobania, zwyczaje i hobby, a także dowiedzieć się o pobycie w Lublinie. Obecni podczas Święta Szkoły goście mogli także podziwiać utworzoną przez nauczycieli Izbę Pamięci, a w niej bardzo cenne i liczne pamiątki po Marszałku zgromadzone przez społeczność szkoły i wypożyczone przez pana Grzegorza Sztala oraz MDK nr 2 w Lublinie.

Ciekawe informacje można znaleźć również na stronie internetowej szkoły: https://sp48lublin.edupage.org


 

Projekt Edu Lublin

baner