W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otylia Jędrzejczak na Aqua Lublin

Otylia Jędrzejczak na Aqua Lublin
08.04.201613:35

Spotkanie z mistrzynią olimpijską i trzykrotną rekordzistką świata w pływaniu Otylią Jędrzejczak odbyło się 8 kwietnia na terenie obiektu Aqua Lublin.

W spotkaniu udział wzięli: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Marek Lembrych – Doradca Prezydenta Lublin ds. Sportu, Jacek Czarecki – Prezes MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki - Jakub Kosowski oraz uczniowie, trenerzy i nauczyciele pływackich klas sportowych i profilowanych ze Szkoły Podstawowej nr 23, Szkoły Podstawowej nr 28, Szkoły Podstawowej nr 30, Szkoły Podstawowej nr 31, Szkoły Podstawowej nr 51, Gimnazjum nr 11, a także uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, członkowie lubelskiego Klubu Olimpijczyka.

To popularyzacja sportu i zachęta dla młodych mieszkańców Lublina do aktywności sportowej - powiedział Prezydent Krzysztof Żuk.

Pierwszym punktem wizyty była możliwość porozmawiania z Mistrzynią, zrobienia pamiątkowych zdjęć, a także wzięcia autografów, co spotkało się z dużym zainteresowaniem wsród uczniów.

W czasie briefingu dla mediów prezydent Krzysztof Żuk zapowiedział, że w tym roku w kompleksie Aqua Lublin odbędzie się jeden z obozów pływackich organizowanych pod patronatem Otylii Jędrzejczak.

To przepiękny obiekt. W Aqua Lublin będą z pewnością szkolilć się przyszli olimpijczycy. Sport to pasja, pokonywanie przeszkód, szacunek dla drugiego człowieka, fair play i droga do osiągania celów - mówi Otylia Jędrzejczyk.

Po spotkaniu z Otylią Jędrzejczak dzieci udały się do strefy rekreacji Aqua Lublin, gdzie mogły bezpłatnie korzystać ze wszystkich wodnych atrakcji.

Podczas wizyty pływaczka miała też możliwość poznania oferty kompleksu Aqua Lublin oraz zapozniania się z nowoczesnym obiektem.

Projekt Edu Lublin