W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„SUper Granty” – nowy miejski projekt dla samorządów uczniowskich

„SUper Granty” – nowy miejski projekt dla samorządów uczniowskich
28.03.202412:13

Ruszył nowy miejski konkurs grantowy dla samorządów uczniowskich „SUper Granty”. Wsparcie w wysokości 7,5 tys. zł może otrzymać 25 samorządów uczniowskich lubelskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nabór wniosków potrwa do 19 kwietnia.

– Młode mieszkanki i mieszkańcy Lublina mają wiele znakomitych pomysłów na inicjatywy i projekty, które warto realizować. Tym razem chcemy wspierać rozwój dzieci i młodzieży szkolnej, stąd nowy miejski projekt grantowy adresowany jest do członków Samorządów Uczniowskich. Premiowane będą projekty wpisujące się w ideę Europejskiej Stolicy Kultury 2029, a także nawiązujące do przypadającego w tym roku jubileuszu 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Mile będą widziane inicjatywy międzyszkolne, a także uwzględniające współpracę z Młodzieżową Radą Miasta Lublin – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Głównym celem konkursu „SUper Granty” jest rozwój i aktywizacja samorządności uczniowskiej. Wsparcie finansowe otrzymają oddolne inicjatywy uczniowskie, skierowane do społeczności szkolnej i lokalnej. Granty przyczynią się do szerszego włączania samorządów uczniowskich do współdecydowania o życiu szkoły oraz rozwoju partycypacji uczniowskiej. Projekt wpisuje się w realizację kierunków Polityki Młodzieżowej Miasta Lublin.

Nabór wniosków potrwa do 19 kwietnia, a realizacja projektów i inicjatyw – od ogłoszenia wyników naboru do 31 października. Z kolei do 15 listopada upływa termin na sprawozdanie z realizacji projektu/inicjatywy.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu oraz informacje o konkursie grantowym można znaleźć na stronie https://lublin.eu/supergranty


 

Projekt Edu Lublin

baner