W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Współpraca trzech lubelskich szkół średnich z Uniwersytetem Przyrodniczym

Współpraca trzech lubelskich szkół średnich z Uniwersytetem Przyrodniczym
14.07.202112:12

12 lipca został podpisany list intencyjny o współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego z kolejną lubelską szkołą średniąZespołem Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów. Wcześniej takie porozumienia z uczelnią podpisały również III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej oraz Technikum Przemysłu Spożywczego w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. Franciszka Kleeberga.

– Inicjatywa Miasta Lublin to bardzo ważny krok, by zachęcić absolwentów szkół ponadpodstawowych do podjęcia studiów na lubelskich uczelniach i związania swojej kariery i przyszłości z naszym miastem. Praktyczny wymiar współpracy lubelskich szkół z Uniwersytetem Przyrodniczym pozwoli naszym uczniom brać udział w wykładach, warsztatach i korzystać z laboratoryjnej bazy uczelni oraz wiedzy i kompetencji pracowników naukowych. Będzie to również wymierna korzyść dla obu stron – uczniowie otrzymają pomoc na najwyższym poziomie m.in. w zakresie przygotowania do matury czy olimpiad, natomiast uniwersytet – szansę na najlepszych studentów. W Lublinie co roku mamy około 5 tysięcy maturzystów, więc wspólnie zadbajmy, by to w naszym mieście i na naszych uczelniach rozwijali swój potencjał – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Współpraca zakłada udział wykładowców Uniwersytetu Przyrodniczego w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w formie wykładów i zajęć typu warsztatowego i laboratoryjnego, dedykowanym najlepszym uczniom szkół. Odbywać się to będzie przede wszystkim w zakresie przedmiotów przyrodniczych i technicznych. List intencyjny nie określa ram czasowych trwania przedsięwzięcia, zobowiązuje jednak strony do corocznej weryfikacji zakresu i zasad współpracy.

Listy intencyjne podpisali Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki Uniwersytetu Przyrodniczego – dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, ze strony szkół zaś Dyrektor III LO im. Unii Lubelskiej – Grzegorz Lech, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów – Marzenna Modrzewska-Michalczyk oraz Dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga – Barbara Sieńko.

Projekt Edu Lublin