W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
X Bieg Papieski
24.10.201714:02

W poniedziałek 16 października 2017 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie odbył się X Bieg Papieski. Do grona jego organizatorów należały także: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Krzyża w Lublinie, Lubelska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy, Rada Dzielnicy Bronowice, Polski Czerwony Krzyż, Towarzystwo Sportowo-Turystyczne „Sokolik”, Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” oraz Fundacja Niepodległości. Bieg Papieski, który wpisał się już na stałe w lubelski kalendarz imprez sportowych. jest hołdem składanym Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, a jego celem jest upamiętnienie daty wyboru Karola Wojtyły na papieża i uczczenie jego kanonizacji. Propaguje również aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród mieszkańców naszego miasta.
Do udziału w tegorocznej edycji Biegu Papieskiego zgłosiło się 358 osób, które podzielone zostały na 5 kategorii wiekowych. Bieg Główny (dla dorosłych) osiągnął dystans 4000 m. Po zakończeniu rywalizacji, na stadionie Zespołu Szkół Budowlanych, miało miejsce oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Przygotowano również loterię dla zawodników, występy artystyczne i pokazy udzielania pomocy przedmedycznej.

Projekt Edu Lublin

baner