W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

XII edycja Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”

XII edycja Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”
14.04.202308:01

Miasto Lublin już po raz dwunasty zostało uhonorowane prestiżowym tytułem „Samorządowy Lider Edukacji”, przyznanym w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw.

Wyniki tegorocznej edycji Konkursu zostały oficjalnie ogłoszone podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się w dniu 13 kwietnia 2023 roku o godz. 17.30 w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Gala, jak co roku, stanowiła okazję do artystycznego podsumowania Konkursu, złożenia osobistych gratulacji, uroczystego wręczenia Certyfikatu, przekazania treści recenzji sporządzonych przez ekspertów oceniających JST w Programie, jak również zaprezentowania Samorządu – jako Laureata Konkursu – na ogólnopolskim forum. Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” odebrali dr Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania wraz z Jadwigą Mach, Przewodniczącą Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin oraz Ewą Dumkiewicz-Sprawką, Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania.

W trakcie Gali dr Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin został uhonorowany Medalem Edukacyjnym „Samorządowy Lider Przyszłości”. Medal został przyznany za najbardziej nowatorskie i wizjonerskie działania edukacyjne w samorządzie, będące ogólnopolską wizytówką lokalnej oświaty na miarę XXI wieku.

Gala Finałowa stanowiła również okazję do wręczenia Certyfikatów Edukacyjnej Doskonałości dla szkół i placówek oświatowych, dla których organami prowadzącymi są jednostki certyfikowane w Programie, a które wyróżniają się najwyższą jakością edukacji, nowoczesnym modelem zarządzania oraz znaczącymi sukcesami w kształceniu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W gronie uhonorowanych Certyfikatem Edukacyjnej Doskonałości jest III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Celem Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego legitymujących się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie wspierania edukacji, nauki i kultury oraz rozwoju młodzieży, jak również wspieranie JST w działaniach na rzecz rozwoju edukacji i podnoszenia jakości kształcenia oraz poprawy jego warunków. Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” mogą otrzymać Gminy, Powiaty i Samorządne Województwa, które w sposób ponadnormatywny dbają o rozwój szkolnictwa na swoim terenie; uznają, że rozwój szkolnictwa, edukacji i nauki to świadectwo nowoczesności i wysokich ambicji jednostki samorządu terytorialnego i przekonanie to starają się wcielać w życie; wyróżniają się pod względem inwestycji w oświatę i jej infrastrukturę; są organami prowadzącymi szkół i placówek oświatowych o szczególnych, znaczących osiągnięciach dydaktycznych, organizatorskich, kulturalnych lub sportowych; wspierają innowacje edukacyjne.

Gali towarzyszył recital poezji śpiewanej w wykonaniu Zuzanny Łukawskiej, artystki musicalowej związanej z warszawskimi teatrami muzycznymi.

Projekt Edu Lublin

baner