W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Africa Day już 25 maja w Lublinie!

13.05.201915:10

Organizacja Jedności Afryki (OAU) powstała 25 maja 1963 roku i dała podwaliny obecnej Unii Afrykańskiej (AU). Rocznicę tych wydarzeń świętuje corocznie diaspora afrykańska na całym świecie 25 maja, jako Dzień Afrykański (Africa Day).

W Lublinie od lat mieszkają przedstawiciele i przedstawicielki różnych krajów Afrykańskich - studiują na lubelskich uczelniach, pracują, zakładają rodziny, stanowią część naszej lubelskiej społeczności. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Afrykańskiego jest wzmacnianie wzajemnych partnerstw i sieci z Polską a także kontekst kulturowy i biznesowy relacji między Afryką i Polską.

W imieniu organizatorów: Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej i Africans In Lublin (nieformalna grupa), serdecznie zapraszamy do udziału 25 maja 2019r. o godsz. 12.00 na Wydziale Politologii UMCS (Plac Litewski 3). 

Africa Day. Panel discussions, African Dances and Fashion Presentation